לאחר השחרור: הרב פינטו ימריא לבולגריה

כמה ימים לאחר השחרור ממרכז הרפואי שב"ס, במוסדות שובה ישראל נערכים לקראת הנסיעה לבולגריה לציונו של רבי אליעזר פאפו זצוק"ל זיע"א. { עם אלפי חסידים}

כמה ימים לאחר השחרור ממרכז הרפואי שב"ס, במוסדות שובה ישראל נערכים  לקראת הנסיעה לבולגריה לציונו של רבי אליעזר פאפו זצוק"ל זיע"א.

הנסיעה ההמונית לציון הפלא יועץ בבולגריה מאורגנת מידי שנה על ידי מוסדות 'שובה ישראל', בראשות כבוד רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א. כמות הנוסעים גדלה משנה לשנה ואלפי חסידו מצטרפים אליו בקביעות בעליה לציון הקדוש לתפילה מיוחדת.

השנה,  לאחר השחרור ניכרה תכונה  חסרת תקדים בשל הדרישה הרבה מצד חסידו של הרב פינטו שרוצים לחגוג את שחררו, לשם כך שכרו המארגנים חמישה מטוסים שאמורים להמריא  לפנות בוקר משדה התעופה בלוד בדרכם לוורנה שבבולגריה.

הציון ידוע כמקום שמסוגל לישועה, בעל ה'פלא יועץ' הבטיח ישועות למי שיבוא על קברו בספר 'אורות אילים' מובא: "אמר לפני פטירתו: מי שילך על קברו כשהוא טבול במקווה ומתפלל בלב נשבר, יהיה ערב בדבר שתתקבל תפילתו. ובאמת ישועות גדולות נעשו לבני אדם שעשו כן".

הסיפור מאחורי קברו

כשהיה בן כ"ד שנים בלבד, בשנת תקפ"ז, נודע לרבי אליעזר בחלום כי נגזרה גזרה קשה על יושבי עירו סיליסטרה ועליו לבחור בין השניים: פטירתם של אלפי יהודים במגיפה או שיקבל על עצמו מיתה ותהא זו כפרה לציבור. הוא השיב בחלום כי נחוש הוא לשמש כקרבן עולה לכפרת הדור. בו במקום הודיע את דבר החלום לבני קהילתו והבטיח את ההבטחה דלעיל.

 

קברו של ה'פלא יועץ' ממוקם בעיירת מגוריו בה כיהן כרב הקהילה בעיר סיליסטרה שבבולגריה. העיירה שוכנת סמוך לגבול שבין בולגריה לרומניה – לא הרחק משפת נהר הדנובה החוצה בין שתי המדינות. במקום הציון נבנה מקווה טהרה, על מנת לאפשר לעולים לבוא לציון "כשהוא טבול במקווה".

במוסדות מציינים כי אלפי חסידי של רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א זכו לישועות גדולות ניסים ונפלאות. אנשים שלא זכו לזרע בר קיימא זכו לישועה,אנשים מעוכבי זיווג זכו להתחתן,אנשים בבעיות קושי בפרנסה זכו לשפע בפרנסה ,אנשים בבעיות בריאות זכו לרפואה שלמה ועוד רבו סיפורי הניסים הגדולים שזכו אנשים שהגיעו לציון הפלא יועץ במעמד האדמו"ר פינטו להשתטח על קבר הצדיק.

במאהל ענק שיוקם בציון הקדוש יעברו אלפי המתפללים בפני האדמו"ר כשהם מתברכים מפיו לקראת השנה החדשה ומקבלים יין ודבש.

במסע הקודש  השתתפו בעבר נגידים מפורסמים הנמנים על חסידיו של האדמו"ר ובהם אדוארדו אלשטיין, ג'יי שוטנשטיין ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.