לאחר השתלת הכליה: רבנים ויועצי רפואה בסעודת הודיה לרב ביה"ח 'הדסה'

רבנים ויועצי רפואה התכנסו לסעודת הודיה שערך רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין, שעבר בהצלחה השתלת כליה. בערב השתתפו  גם תורם הכליה ובני משפחתו

רבנים ויועצי רפואה התכנסו לסעודת הודיה שערך רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין, שבחסדי שמים עבר בהצלחה השתלת כליה. בערב השתתפו  גם תורם הכליה ובני משפחתו ששמחו יחד עם הרב קליין ומשפחתו שזכו לראות את הרב בריא ושלם.

בערב השתתפו הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר שליט"א, ראש ישיבת 'מרכז הרב' וחבר מועצת הרבנות הראשית  הרב יעקב שפירא שליט"א, רבה הראשי של פתח תקווה הרב מיכה הלוי שליט"א, היועץ הרפואי הבכיר איש החסד הרב אלימלך פירר מייסד "עזרה למרפא ויו"ר עמותת 'מתנת חיים' הרב ישעיהו הבר שפועל ימים כלילות למען תרומות כליה של תורמים שעושים זאת שלא על מנת לקבל פרס.

לפני כשנה, במהלך מתן סיוע ופיקוח על מערכת הכשרות והעזרה לחולים בבתי החולים 'הדסה', התבשר הרב קליין, כי למרבה הצער הכליות שלו פסקו לפעול. לאחר התייעצות רפואית עם טובי המומחים, נמצא כי הדרך היחידה להציל את הרב היא תרומת כליה.

הרב פנה לעמותת 'מתנת חיים' בראשות הרב הבר, שכשמה כן היא מעניקה חיים למאות אנשים שמקבלים כליה חדשה. לאחר הליך בירור נמצא תורם מתאים לתרומת כליה עבור הרב. ההליך הרפואי המורכב בוצע במסירות וברגישות במחלקת ההשתלות של המרכז הרפואי 'הדסה'. את הטיפול ביצעו רופאי המחלקה  ד״ר הדר מרחב, מנהל יחידת ההשתלות, ד״ר עבד חלאילה, וד״ר סמיר אבו גזלה, ביחד עם מומחי הנפרולוגיה, פרופ׳ מיכל אלהלל דרניצקי וד״ר אהרון בלוך, מתאמי ההשתלות נטע מלכה וקיריל גרוזובסקי, אחיות וצוות המחלקה. בחסדי שמים הטיפול הצליח והרב התבשר כי הכליה נקלטה בגופו ועושה את פעילותה כהלכה.

במהלך הערב אמר הרב משה קליין: "אני מודה לקב"ה על החסד שעשה עמי ונרגש לחלוק את תודתי עם האנשים שדאגו לשלומי ועשו הכול כדי שאשמח אתכם הערב בבריאות. אין דבר יותר גדול מאדם שתורם מגופו עבור אדם אחר. התורם שלי ועמותת 'מתנת חיים' וכל התורמים הם הזכות הגדולה ביותר של עם ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.