לאחר התנגדויות קשות מבית ומחוץ: רושם אובמה נצחון נוסף • הסנאט האמריקאי אישר בהצבעתו את הסנטור הרפובליקני לשעבר צ'אק הייגל, לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב.

אחרי הנצחון, הנשיא אובמה אמר כי הוא מרוצה מאוד מהתוצאה: "אני מודה לצ'אק שמזכיר לנו שכאשר זה מגיע לביטחון הלאומי שלנו, אנחנו לא דמוקרטים או רפובליקאים, אנחנו אמריקאים, והאחריות הגדולה ביותר שלנו היא ביטחונו של העם האמריקאי", אמר .

כידוע התעוררה מחלוקת קשה עם הרפובליקנים לגבי רצונו של אובמה למנות את צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה. בכל הצבעה הם הצליחו לדחות את מינויו לתפקיד, בגלל מיני פליטות פה שהיה להייגל בנושא איראן, המלחמה בעיראק, וכן בנושא הפלסטינים שהוכיח כי הוא תומך בהם ולא בישראל.. הייגל נבחר ברוב של 58 מול 41 סנאטורים.

אחרי הופעתו הרעועה של הייגל במהלך אישור הדיון לפני ועדת הכוחות של הסנאט, מתנגדים שאלוהו אם הוא היה מסוגל לרוץ באופן בירוקרטי לפנטגון, חלקם חששו שהוא יהיה שותף גם במאמצי אובמה לקיצוץ בהוצאות הפנטגון כדרך להתמודד עם גירעונות תקציביים של ארה"ב.

אך מומחים פוליטיים אומרים כי חששות אלה מוגזמים, בהתחשב בפער העצום שכבר מתקיים בבית הלבן בין הדמוקרטים והרפובליקנים בקונגרס ברוב הנושאים.

"תהליך האישור כנראה משאיר כמה צלקות קלות על הייגל כי מבקרי רפובליקאים העלו ספקות לגבי כושר השיפוט שלו", אמרה שרה בינדר, מומחית בקונגרס במכון ברוקינגס.

שר ההגנה החדש של ארה"ב צ'אק הייגל אמר שהוא זכה לחזור לשרת את הציבור: "אני אעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הקונגרס כדי להבטיח שאנו נשמור על הצבא החזק ביותר בעולם ונמשיך להגן על האומה הגדולה הזה", הצהיר.

שגריר ישראל בארצות הברית, מייקל אורן, בירך על מינויו של צ'אק הייגל לשר ההגנה של ארה"ב.
בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו,כתב: "ישראל מצפה לעבוד באופן צמוד עם הייגל". עוד כתב השגריר כי "בתקופת ממשל אובמה היחסים הביטחוניים בין ישראל וארצות הברית היו יוצאים מן הכלל. אנחנו בטוחים לגמרי כי קשרים אלו יוסיפו להתחזק בשעה שמדינותינו ימשיכו להתמודד עם אתגרים ביטחוניים משותפים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.