לאחר חמישים יום: "אבו מאזן וקהיר יכריזו הערב: הפסקת אש ויוזמה מדינית"

הרשות הפלסטינית ומצרים צפויות להכריז הערב (ג') על הפסקת אש ברצועת עזה ועל השקת היוזמה המדינית של אבו מאזן

הרשות הפלסטינית ומצרים צפויות להכריז הערב (ג') על הפסקת אש ברצועת עזה ועל השקת היוזמה המדינית של אבו מאזן, כך מדווח באתר וואלה על סמך מקורות פלסטינים בכירים. התכנית המשותפת לקהיר ולרמאללה תוצג במפגש שתכנס ההנהגה הפלסטינית ברמאללה בשעות הערב.

בשעה האחרונה רמזו בכירים פלסטיניים על התקדמות משמעותית במגעים להפסקת אש. סגנו של חאלד משעל, מוסא אבו מרזוק, אמר כי "המשא ומתן הסתיים. הגענו להבנות וההתנגדות ניצחה. אנחנו ממתינים להפסקת התוקפנות". בכיר חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, אמר כי "אנו קרובים לההבנות פוליטיות". לדבריו, העמידה האיתנה של עמינו הוגדרה כניצחון". חאלד אל-בטש, בכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה, אף אמר כי "נותרו שעות ספורות בלבד עד ההכרזה על הפסקת אש".

התכנית דורשת להציג לישראל לוח זמנים לסיום הכיבוש ולהקמת מדינה פלסטינית. במקביל, צפויים לקרוא נציגי הממשלה המצרית להפסקת אש ארוכת טווח ברצועת עזה, בהתבסס על ההבנות שגובשו בתום מבצע "עמוד ענן" ב-2012. בתום חודש, ידונו דרישות הפלסטינים, בהן הקמת נמל ימי ושדה תעופה.

הגורם הפלסטיני ששוחח עם וואלה! חדשות אמר כי ישראל "הסכימה עקרונית" להצעה להפסקת האש. לדבריו, עשויות להיות התפתחויות של הרגע האחרון, לנוכח האירועים המתרחשים בכל רגע בשטח. אותו גורם אמר כי ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כבר הסכים להפסקת אש הכרוכה ביוזמה המדינית, וכי גם ראשי הזרוע המדינית בעזה נתנו את הסכמתם ליוזמה. ואולם, לא ברור אם ראשי הזרוע הצבאית של חמאס משיבים בחיוב להצעה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סיפור לר"ח אלול

  הבעל ה"תניא" זי"ע, נכנס פעם לבית מדרשו וראה שם את אחד מתלמידיו לומד את הפרשה "פרשת פקודי" את הפסוק: וְאֶת הָאֶלֶף וּשְׁבַע הַמֵּאוֹת וַחֲמִשָּׁה וְשִׁבְעִים עָשָׂה וָוִים לָעַמּוּדִים וְצִפָּה רָאשֵׁיהֶם וְחִשַּׁק אֹתָם (שמות פרק לח' פסוק כח')

  הרים "בעל התניא" את קולו ואמר: אוי! מתי כבר נזכה לזה! מתי כבר נראה את זה!

  אותו תלמיד שהיה תלמיד חכם ובעל מדריגה, הבין שרבו לא מתכוין בדבריו, לזכות ולראות אלף ושבע מאות וחמשה ושבעים 'כסף', אלא כנראה הוא מתכוין לדברים נשגבים יותר…

  הוא חשב וחשב עד שעלה בדעתו, שכנראה רבו בעל ה"תניא" התכוין לתאריך של זמן הקץ של הגלות והגאולה השלימה בביאת משיח צדקנו. וכך הוא הסביר: "ואת ה-אלף" הכוונה לה' אלפים שנה, "ושבעה מאות וחמשה ושבעים", הכוונה לשנת "תשע"ה" הבעל"ט – השנה ה"שבע מאות ושבעים וחמש" לאלף השישי ממנין בריאת העולם, אז נזכה שיהיה ווים לעמודים למשכן ה'… לגואל צדק משיח צדקינו.

  כלומר, התלמיד הבין, שכשהוא קרא את הפסוק הנ"ל, ורבו הרים את קולו אוי! מתי כבר נזכה לזה! מתי כבר נראה את זה! הוא התכוין, הלואי שנזכה כבר לראות את הרגע הזה של קץ הגלות וביאת משיח צדקנו שיהיה בשנת "תשע"ה" היא השנה הבאה לקראתנו לחיים טובים ולשלום!…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב