לאחר חצות: ירי לעבר שדרות – צה"ל תוקף

אזעקות צבע אדום הופעלו לאחר חצות בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, במקביל, צה"ל תוקף כעת ברצועה

אזעקות צבע אדום הופעלו לאחר חצות בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. השיגור יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל.

במקביל, צה"ל תוקף מספר מטרות ברצועה. תמונות שמגיעות מעזה מלמדות כי התקיפה הוא משמעותית, אך עד כה לא נמסר על נפגעים.

מצהל נמסר כי – לפני מספר דקות תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב עשרה יעדי טרור בשלושה מתחמים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בין היעדים נתקפו שני אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה וכן מתחם צבאי.

התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות ולאירועי הטרור שהוביל ואפשר ארגון הטרור חמאס במהלך סוף השבוע.

"אירועי סוף השבוע הם המשך לניסיונות חוזרים ונשנים שמוביל ארגון הטרור חמאס להפוך את מרחב הגדר מעל ומתחת לקרקע לאזור לחימה, לבצע פיגועי טרור, לפגוע בתשתיות ביטחוניות ולסכן את חייהם של אזרחי ישראל וחיילי צה״ל", נמסר בהודעת דו"צ.
 
צהל הזהיר עוד כי "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה. אם בחירתו היא להוסיף ולפעול בדרך הטרור במקום לפתור את מצוקותיהם של תושבי עזה הוא ימשיך לשלם על כך מחיר כבד שילך ויגבר כלל שיידרש".

כשעה לפני צאת השבת, נורו מרצועת עזה מספר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. לה היום (שבת) בעוטף עזה.

"בהמשך לדיווח על אזעקות צבע אדום שהופעלו במועצה האזורית אשכול, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל", נמסר מדובר צה"ל זמן קצר לאחר הישמע הדי הפיצוצים. "שיגור אחד יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל והשני נפל ככל הנראה בשטח רצועת עזה".

כוח צה"ל פתח מוקדם יותר באש לעבר חוליית מחבלים בעת שחצתה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. דובר צה"ל נמסר כי החשודים נמלטו בחזרה לשטח הפלסטיני וכי לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.

תושבים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול נתבקשו הערב (שבת) להישאר בסמוך למרחבים מוגנים. זאת, בהמשך לשני שיגורים שיצאו מוקדם יותר מרצועת עזה. אחד מהשיגורים יורט והשני נפל בשטח פתוח בתוך הרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.