לאחר מתיחות קשה: הראשל"צ בצעדי פיוס עם הגר"מ מאזוז

לאחר חודשים ארוכים של מתיחות קשה בין הראשל"צ רבי יצחק יוסף לגאון רבי מאיר מאזוז שהתבטאו בעיקר בימי הבחירות, החלו צעדי פיוס בציבור הספרדי, ע"פ הדיווח בשבועון החרדי 'משפחה' הראשל"צ שלח השבוע את ספריו החדשים לגר"מ מאזוז עם הקדשה אישית. הערכה: ההתקרבות בין הרבנים תוביל להתחממות היחסים הפוליטיים בין הצדדים

לאחר חודשים ארוכים של מתיחות קשה בין הראשל"צ רבי יצחק יוסף לגאון רבי מאיר מאזוז שהתבטאו בעיקר בימי הבחירות, החלו צעדי פיוס בציבור הספרדי, ע"פ הדיווח בשבועון החרדי 'משפחה' הראשל"צ שלח השבוע את ספריו החדשים לגר"מ מאזוז עם הקדשה אישית. הערכה: ההתקרבות בין הרבנים תוביל להתחממות היחסים הפוליטיים בין הצדדים.

הקשרים החלו לפני מספר חודשים אז הזמין הראשל"צ את הגר"מ מאזוז לחתונת בתו, הגר"מ מאזוז לא השתתף בחתונה אך שלח מכתב ברכה עם איחולים לבביים לרגל השמחה, כעת העניק הראשל"צ הגר"י יוסף לרב מאזוז את ספרו החדש שו"ת הראשון לציון בשני כרכים.

ע"פ הדיווח הראשל"צ לא מסתפק בברכות ומפנה את הגר"מ מאזוז אל מספר מקומות שבהם הזכיר אותו בספרו, וכך כותב הראשל"צ: "למעלת הרב הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, ראש ישיבת כיסא רחמים כאות תודה על הברכות ששלח לנו לרגל נישואי הבת והמברך יבורך, ייראה כבודו בחלק א סימן כא וסימן מז ובחלק ב סימן י מה שכתבנו לדון כדרכה של תורה יח אב תשעו יצחק יוסף".

ב'משפחה' דווח כי בין הראשל"צ והגר"מ מאזוז מתקיים ערוץ קשר חשאי המתנהל באמצעות שליח תורני רם מעלה אחד מראשי הכוללים הספרדים החשובים ביותר אשר מסרב להיחשף בשמו, מאז חתונת בת הראשל"צ ראש הכולל נוהג להעביר מסרים בין שני האישים גם עתה היה ראש הכולל אחראי על העברת הספרים ליעדם תוך שהוא מקיים שיחה אישית ארוכה עם הגאון רבי מאיר מאזוז שבמהלכה הועברו מסרים חוזרים אל הראשל"צ.

(הראשל"צ במתקפה על הגר"מ מאזוז)

במקביל להתחדשות היחסים בגזרה התורנית מתברר כי גם בגזרה הפוליטית היחסים בין ש"ס לבין חצרו של הגר"מ מאזוז מתחממים. לפני מספר שבועות נפגש אריה דרעי עם הרב צמח מאזוז אחיו של רבי מאיר מאזוז, על אף שהפגישה עסקה בענייני מוסדות הישיבה הערכה היא שעצם קיומה הוביל להפשרה ביחסים,

כזכור, לפני הבחירות האחרונות יצא הראשל"צ רבי יצחק יוסף, נגד הגר"מ מאזוז, והאשימו ברצון לכבוש את הנהגת הציבור הספרדי לאחר פטירת אביו הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

בנאומו אמר: "יש כאלו בבני ברק שרוצים לעקור את המורשת של מרן, מחברים ספרים על ימין ושמאל, כל מיני ירחונים, מוציאים כל חודש – וכל זה לא נועד אלא לקדם את שמם, ולהוריד את הפסקים של מרן. זה המצב היום. יש מלחמה כזו, להשכיח את מורשתו של מרן" כשכיוון דבריו לרב מזוז.

לאחר מכן טען שבישיבת 'כסא רחמים' לא התאבלו על לכתו של הרב עובדיה. "כשמרן נפטר, באותו שבוע, אנחנו יושבים 'שבעה' על מרן, עם ישראל נמצא בצער.

עומדים בישיבת כסא רחמים ואומר מי שאומר: מה כתוב במודעות 'יתומים היינו ואין אב'. למה יתומים? אנחנו לא יתומים. תראו בכסא רחמים כמה גדולי תורה יש. בתוך ה'שבעה', שעם ישראל נמצא בצער. הם חיכו, חיכו לדבר הזה, שחס ושלום מרן ייפטר, כדי לתפוס את ההנהגה, ולהראות אנחנו המנהיגים של הציבור הספרדי".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל האלה שמשנאת אריה דרעי רצו אחרי אלי ישי עוד יאכלו את הכובע וסופם בבית היהודי עם חיים אמסלם כשהם יורדים………

  משה |
  הגב
 2. אריה דרעי בלחץ אטומי, עומד להשתגע, ולכן מורה לכלבלריו להוציא ספין חדש.

  רק לפני שבו ער' יצחק אמר לאחיו ר' דוד, שרצה ללכת למסור שיעור תורני בכסא רחמים, כמנהגו מימים ימימה: "אם תלך לשם אני לא אחיך". ועוד פנינים כאלו.

  אחרי שהתפרסם קלונו ברבים, שהוא מונע את השלום הספרדי, הורה לו המרן החדש שלו, אריה די-רע, שישלח לו ספרים עם הקדשה.

  ומה כתוב בהקדשה? תעיין פה ושם, שאני חלקתי עליך ואתה לא צודק.

  והורו לכתב עיתון משפחה לפרסם את השטויות והשקרים האלו, כאילו מתחמם השלום.

  שטויות והבלים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  הרב מאזוז יורשו של הרב עובדיה |
  הגב
  • יש לאלי ישי וברוך מרזל כסף לשלם לאנשים שיגיבו וילבו את אש המחלוקת שיסיימו קודם לשלם את חובותיהם די נמאס לחלוטין מהחולה כבוד הזה

   שרה |
   הגב
   • שרה, אצל די-רע הכל זה כסף. חולה כבוד זה אותו שנזכר לשלוח ספר חצי שנה אחרי החתונה של הבת שלו, ברגע שנתגלתה ערוותו שהוא מונע את השלום.

    אלי ישי מתתגעגעים אליך |
    הגב