לאחר פניית אשר: תוספת תקציבים ומשפחתונים

שר הרווחה לח"כ יעקב אשר: אנו בודקים אפשרות להגדלת תקציב המשפחתונים כבר בתקופה הקרובה. הוא פועל להסדרת מוסדות החינוך לגיל הרך ובהם תקציבי בינוי למעונות יום ותוספת משפחתונים.

בפגישה שנערכה בין שר הרווחה חיים כץ לח"כ יעקב אשר בנושא הגדלת תקציבים לפתיחת משפחתונים חדשים אמר שר הרווחה כי הוא נחשף למצב המעונות והמשפחתונים ומשרדו פועל לביצוע רפורמה בנושא החינוך לגיל הרך, ח"כ אשר בירך את השר על קבלת האחריות למוסדות הלימוד לגיל הרך לידי משרדו ואמר כי זה האיש הנכון במקום הנכון וכעת כשיש שר במשרה מלאה אשר נושא החינוך לגיל הרך קרוב לליבו אין ספק כי נראה תוצאות חיוביות כבר בזמן הקרוב.

במהלך הפגישה סקר ח"כ אשר את המחסור החמור במשפחתונים הגורם שמאות אימהות המעוניינות לצאת ולעבדו אינן יכולות לפרנס את ביתן שכן אין סידור חינוכי הולם לילדיהן, כזכור בחודשים האחרונים העלה ח"כ אשר את נושא מעונות היום והמשפחתונים על סדר יומה של הכנסת בהצעות לסדר במליאה ובדיונים בוועדות שם התברר כי משרד האוצר לא עדכן כבר ארבע שנים את תקציב המשפחתונים וכן שעל פי הנתונים רק 23% מכלל הילדים בגילאים אלו לומדים במסגרות מוכרות.

שר הרווחה אשר משרדו קיבל מידי משרד הכלכלה את האחריות על מעונות היום והמשפחתונים בשבועות האחרונים אמר לח"כ אשר כי אכן יש מחסור חמור והוא פועל להסדרת מוסדות החינוך לגיל הרך ובהם תקציבי בינוי למעונות יום ותוספת משפחתונים המדובר בבינוי בהיקף נרחב הנאמד בעלות של כ1.6 מיליארד שקלים, כך שבראייה לטווח הרחוק בעוד מספר שנים יהיו מעונות יום בהתאם לדרישות, ועד להשלמת תהליך הבינוי אשר יעבור האצה המשרד יפעל להעברה תקציבית למשפחתונים עוד לפני הדיונים על תקציב 2107-2018 הנערכים בתחילת השנה האזרחית כדי שיוכלו להקים משפחתונים נוספים עוד בתחילת שנה"ל הקרובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.