לאחר קולות החיילים: פער של 900 קולות בין אבוטבול לכהן: "מתנגד לחלוקת בית שמש"

 

 

ראש העיר משה אבוטבול: "אני מודה לא רק לאלו שבחרו בי, אלא לכל מי שיצא מהבית להצביע ולממש את זכותו הדמוקרטית" * שולל את ההצעה הממוחזרת של חלוקת העיר: "בדמוקרטיה יש כללים, וגם מי שמפסיד בבחירות צריך לכבד אותם" * פונה לראשי המפלגות: "עלינו לשים את הבחירות מאחור, ולהעביר את כל המוטיבציה לעשייה משותפת למען העיר שכולנו אוהבים"

עם סיום ספירת הקולות בבית שמש, לאחר תום מניין קולות החיילים וקולות הנכים שהצביעו במעטפות כפולות, התברר שוב ובאופן סופי כי ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול נבחר לכהונה שניה בראשות העיר, ברוב של 50.60% מקולות הבוחרים,  בפער של 900 קולות בלבד.

ראש העיר הודה לועדת הבחירות העירונית על עבודתה המצוינת, ואחר בירך את תושבי העיר שיצאו מבתיהם בכדי להצביע ולהשפיע. "כמובן שאני מברך את 17.344 התושבים שבחרו בי, אך אני לא פחות מברך גם את שאר התושבים שבחרו במועמדים אחרים. בחירות זה דמוקרטיה, וטוב וראוי שכל אחד מצביע לפי תבונתו ותפיסת עולמו, ורק בשביל כך נערכות בחירות."

"הבחירות האלו היו עבורי הצבעת אמון, במשך חודשים רבים התנהלה כאן מערכת בחירות ערה במיוחד, לפעמים אף התדרדרה למחוזות לא ראויים, אבל בסופו של דבר הבחירות הסתיימו, ואין לי ספק שכולנו נקבל את דין הבוחר, ונדע לכבד את רצונו", אמר ראש העיר.

בדבריו התייחס ראש העיר גם לקולות שעלו מצד אלו שהפסידו בבחירות, כי 'צריכים לחלק את בית שמש', ואמר "אני מבין לליבם, בהחלט שלא קל להפסיד, אבל מנגד צריך לזכור כי בית שמש היא עיר אחת, כולם נהנים מכולם, ולמשל רק בנייתם של השכונות החדשות ברמת בית שמש הביאה לעיר הוותיקה עשרות מיליוני שקלים ואף יותר עבור שיקום אזורים וותיקים, זאת בעקבות הסכם שחתמתי מול משרד השיכון של 'חדש מול ישן'".

"חשוב לדעת", הוסיף ראש העיר, "כי נושא חלוקת העיר בין חדשה לישנה עלה כבר בעבר במשרד הפנים, אבל ירד מהפרק בעקבות המגמה לאחד בין רשויות מקומיות ולא להרבות בפיצולים. לפיכך אני ממליץ לכל אלו שמשתעשעים ברעיון זה, לדעת להפנים את תוצאות הבחירות, גם אם התוצאות לא בדיוק כפי שציפו".

בסביבתו של ראש העיר משה אבוטבול מציגים נתונים ולפיהם ראש העיר זכה בקרוב ל-20% מקולות הבוחרים בעיר הוותיקה, ולעומתו גם מר אלי כהן זכה באלפי קולות ברמב"ש א', כך שהעיר היא באמת רבת גוונים ולא ניתן בלי הכרזת 'טרנספר' או 'חילופי שטחים' בכוח לשנות את גבולותיה בכדי להקים מחדש את 'חומת ברלין'.

כך או כך ראש העיר משה אבוטבול הודיע כי כבר בתחילת השבוע הוא יחל בהרכבת הקואליציה החדשה, בכוונתו להזמין את כל הסיעות להצטרף לקואליציה, שתהיה כהגדרתו 'קואליציה של שלום', קואליציה שתחבר את נציגי כל המגזרים בעיר סביב עשייה משותפת למען כלל התושבים, ואין יותר כוח מאשר כוח האחדות בכדי להביא ברכה לכל התושבים, חדשים כמו וותיקים, עולים כמו ילידי הארץ, חרדים כמו חילונים.

"בית שמש יוצאת היום לדרך חדשה", סיים את דבריו ראש העיר משה אבוטבול, "דרך של שלום וקירוב לבבות, כולנו נשים את הבחירות מאחור, ונעביר את כל המוטיבציה והפעלתנות לעשייה משותפת למען העיר שכולנו גאים להיות בניה".

צילום: יעקב לדרמן 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.