לאחר שבוע: נתניהו יגיע לאזור דליפת הנפט

רה"מ נתניהו יבקר בעברונה 6 ימים לאחר שהאסון האקולוגי החמור בתולדות ישראל אירע

ראש הממשלה נתניהו צפוי לנחות היום (ג') בסביבות השעה 15:00 היום בעברונה, זאת על מנת לסייר באזור שהושפע מאסון הנפט. זאת, 6 ימים לאחר שהאסון האקולוגי החמור בתולדות ישראל אירע.

בינתיים, בישיבת הערכת מצב שהתקיימה כעת בראשות מנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה, גיא סמט, דווח כי רוב הזיהום הוצא מהשמורה וכן כי כל תוצאות מדידות האוויר בבאר אורה ובאילת עד כה יצאו תקינות.

עוד דיווח סמט כי היום תוצב בבאר אורה ניידת איכות אוויר שתמדוד את האוויר בזמן אמת. מבדיקות שנערכו עד כה עולה כי בתוך השמורה ישנם 430 עצי שיטה שנפגעו מהנפט. אנשי אגף ים וחופים של המשרד להגנת הסביבה פרשו חוסם התפשטות נפט בחלקו הצפוני של מפרץ אילת, מול פתח ניקוז השיטפון הצפוי לים.

במסגרת עבודות הקמת שדה התעופה בתמנע, קצא"א התבקשה לבצע עבודות להסטת קטע קו 42 מאילת לאשקלון באזור בו אמור לקום שדה התעופה. עקב מה שנראה כתקלה טכנית שסיבותיה עדיין אינן ברורות אירעה הדליפה בקו, אשר במסגרתה דלפו 5 מיליון ליטרים של נפט גולמי.

בעת האירוע התקבלה במערכת בקרת הדליפות של החברה התרעת דליפה וניתנה פקודת מידית לסגירת המגופים שתוחמים את קטע הקו. המגופים נסגרו ובודדו את הקטע שדלף משאר תכולת הצינור. בעקבות סגירת המגופים הזרימה נעצרה אולם חלק מכמות הדלק שהייתה כלואה בין המגופים בקטע הפגוע דלף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.