לאחר שבוע של אש: ישיבת הממשלה תתכנס בחיפה

בתום חמישה ימים של מאבק עיקש בגל השריפות ברחבי הארץ, זכו הכבאים ללילה ראשון של שקט מהשריפות.

הצוותים עדיין פרוסים עם כוחות מתוגברים בשטח ופועלים בצורה נקודתית, כהזדהות עם הנפגעים הוחלט כי ישיבת הממשלה השבועית תתקיים היום בחיפה.

הושגה שליטה מליאה על כל השריפות: בתום חמישה ימים של מאבק עיקש בגל השריפות ברחבי הארץ, זכו הכבאים ללילה ראשון של שקט מהשריפות.

הצוותים עדיין פרוסים עם כוחות מתוגברים בשטח ופועלים בצורה נקודתית, כהזדהות עם הנפגעים הוחלט כי ישיבת הממשלה השבועית תתקיים היום בחיפה.
. עד כה 527 בתים נמצאו לא ראויים למגורים, ו-1600 דיירים אינם יכולים לשוב לבתיהם. הנזק שנגרם לדירות ומבנים נאמד בכ-500 מיליון שקלים בחיפה בלבד. כ-28 אלף דונמים של יערות וחורש נשרפו.
נעמוד מאחורי האזרחים גם אחרי שיתפוגג העשן", הבהיר השר כחלון בראיון לערוץ 2. "מיד עם צאת השבת כינסתי את כל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר לישיבת חירום יחד עם ראש עיריית חיפה יונה יהב בחדר הפיקוד בחיפה. ביקשתי מנציגי המשרדים השונים לפעול בהבנה ולפי סולם הרגישות הגבוה ביותר מול מי שבתיהם נפגעו. תהיו ברורים, תהיו נדיבים ואל תתנו להם לטבוע בניירת או לעבור מנציג לנציג".

כחלון הבהיר כי אף ישראלי לא יישאר ללא קורת גג: "יש היערכות והסדרים עם בתי מלון ואכסניות, כל הוצאה כספית שתיגרם להם – אנחנו נישא בה. אנחנו נלווה אותם עד שיחזרו לבית שלהם והכל ישתקם. אנחנו במסגרת משרד האוצר נוביל כדי לתת מענה מיידי. אם יהיו ויכוחים עם חברות הביטוח, ננהל אותם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.