לאחר ההפסד הצורב הוא דורש הקפאת בניה לחרדים • בפנים המכתב

אחרי ההפסד הצורב מנסה אלי כהן לפגוע לחרדים בבניה בעיר השופעת, במכתב ששלחו חילונים של בית שמש בראשם נציגי האופוזיציה נכתב כך: "אלפים מתושבי העיר הביעו את מחאתם על הרצון של ראש העיר וחברי מועצת העיר החרדית, להפכה לעיר חרדית על ידי בניה מאסיבית של עשרות אלפי יחידות דיור לציבור החרדי במחירים מוזלים, עמדה זו לצערנו נתמכה על ידי ממשלת ישראל הקודמת ובעידוד המפלגות החרדיות ואחרות".

"כל ניסיונותינו של רוב הציבור בעיר לבנות את בית שמש כעיר רב תרבותית נתקלו בקיר אטום, ולאחרונה הוקמה קואליציה חרדית הנתמכת על ידי הקיצוניים שלכל רצונה הפיכתה של בית שמש לעיר חרדית".

עוד במכתב: "כידוע לכם תושבים רבים בעיר בוחנים, ואף רובם תומכים בחלוקת העיר לשתי ערים, עיר חרדית ועיר לציבור הדתי לאומי, מסורתי וכללי. במסגרת זו 9 מבין 19 חברי המועצה המייצגים 49% מהבחורים כפי שבא לידי ביטוי בבחירות האחרונות, מקיימים סדרת פגישות אתכם ועם גורמים נוספים בממשלה ובכנסת במטרה להבטיח כי כל תושבי בית שמש יוכלו לחיות איש איש לפי אמונתו, ולקבל את השירותים לו הם ראויים כתושבי מדינת ישראל, המשלמים את מיסיהם כחוק, ואף לבחון את תכנית החלוקה".

ולכן, "לאור הדיון המתקיים, אנו חברי מועצת העיר החתומים מטה פונים אליכם בבקשה להקפיא את תכנית הבניה לעיר, ולדחות את קיום ישיבת הועדה המחוזית המתוכננת ליום 30.4.2014, עד אשר יוחלט כמדיניות לאומית, עתידה של העיר בית שמש וזאת בדיונים שנקיים יחד אתכם".

הבקשה היא להקפיא התוכנית לבניית רמת בית שמש ד' לחרדים, שיש בה אלפי דירות מוצעות, תוכנית שאבוטבול מתכנן בקרוב להוציאה לפועל.

על המכתב חתומים חברי האופוזיציה: אלי כהן, ריצ'רד פרס, מוטי כהן, שלום אדרי, סטלה וולטר, משה שטרית, חיים בן מרגי, מנשה אליאס ואליסף וארמן.

חילוני בית שמש תובעים מן הממשלה לעצור הגירת חרדים נוספים לעיר

אלי כהן כתב בפייסבוק וממשיך להסית נגד החרדים ברוח דברי המכתב: "יחד עשינו דרך ארוכה לבער את החמץ בקרבנו, חמץ הניכור, חוסר ההתחשבות, הראיה הסקטוריאלית, הניהול החובבני וכול זאת מתוך אמונה כי אפשר גם אחרת. אפשר לכבד להתכבד, ולהתקדם, לבנות חיים משותפים מתוך אהבה והבנה.
לצערנו, חלק מהחמץ נשאר ואנו נאלץ להמשיך ולפעול עד לביעורו.
היסוד השני הוא החירות, בעוד שאנו המחנה הציוני הצלחנו ליצור אחדות רעיונית ל49% מתושבי העיר אשר מימשו את חירותם המלאה ובחרו באופן חופשי , נתקלנו פעם אחר פעם באמירות של תושבים רבים שאמרו לנו שלצערם הם פועלים בניגוד לעמדותיהם כי כך אמרו להם לעשות.
הבוחר אמר את דברו ואני מכבד זאת, אבל אני מכוון את דברי לעתיד ולא לעבר.
איך נוכל לבנות כאן, חברה טובה יותר המבערת את החמץ הרע מקרבה? איך נבנה חברה בה החרות המחשבתית הנה החרות האמתית? חרות בונה ולא מתחשבנת .
שמענו את דברי אבוטבול בערב המליאה הראשונה ואת דברי מונטג בתקשורת על הצורך באחדות כלל תושבי העיר. אם כך הם פני הדברים והם לא מדברים מן השפה ולחוץ, האם נראה שינוי בדרכם או שנמשיך לראות אותם פועלים רק עבור הסקטור שלהם? איפה הערבות ההדדית ? איפה ההעדפה של כלל החברה של על פני הפרט, של המניין על הבודד?".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יצור משונה אבל קלאסי בפוליטיקה, הוא זה שמפלג מסחסך ומסית ללא הרף, ועכשיו הוא מאשים את החרדים שדווקא הביאו הצלחה לכל שכבות העיר. אופייני לאנשי יש עתיד כבר אמרנו.

    מיקי |
    הגב