לאחר 43 שעות: חוק ההמלצות עבר בקריאה שלישית

לאחר כמה ימים של דיונים אין סופיים – הצעת חוק סדר הדין הפלילי-(תיקון) ״חוק ההמלצות״ עברה בקריאה שניה ושלישית – צפו

לאחר כמה ימים של דיונים אין סופיים – הצעת חוק סדר הדין הפלילי-(תיקון) ״חוק ההמלצות״ עברה בקריאה שניה ושלישית בכנסת.

הצביעו בעד-59 הצביעו נגד-54 -נמנעים-0. מדובר בניצחון הראשון של יו"ר הקואליציה הנוכחי – דוד אמסלם שהצליח להעביר את החוק השנוי במחלוקת חרף ההסתיגויות הרבות.

בתום ההצבעה חברי הכנסת של הקואליציה התחבקו איש עם רעהו לאחר ימים ולילות שלא טעמו טעם שינה.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין אמר לפני ההצבעה: "אני עברתי ויכוחים לא קלים על ׳למה לא אפשרתי להפעיל את סעיף 98, ולמה אפשרתי לנהל דיון של 45 שעות׳. אני מודיע כאן ועכשיו, אם אחרי ההצבעה תהיה פנייה של מי מחברי הכנסת לבג"צ אני מודיע כאן שאני לא מתערב יותר בעניין סעיף 98".

42 שעות נמשך הפיליבסטר של האופוזיציה על חוק ההמלצות ע"ש בנימין נתניהו, שעבר בפער של חמישה קולות בלבד (59:54).

בפיליבסטר השתתפו כל 54 חברי האופוזיציה ללא קיזוזים וללא היעדרויות.

ננאמו 80 נאומים שתובלו בשפות שונות: עברית, ערבית, תימנית ומרוקאית.

הנאום הארוך ביותר נמשך כשבע שעות במצטבר.

ההצבעות על 309 הסתייגויות נמשכו כשלוש שעות.

ח"כ יואל חסון, יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה: "השבוע האופוזיציה יישמה את הדמוקרטיה במיטבה אף שתוצאות ההצבעה היו ידועות מראש. המאבק על חוק ההמלצות הוא רק דוגמא למאבקים הבאים שהאופוזיציה תנהיג בתגובה ליוזמות החקיקה האנטי חברתיות והאנטי דמוקרטיות של הקואליציה. בכל פעם שהממשלה תעדיף את מקורביה או את ראשיה על פני הציבור, האופוזיציה תמלא את תפקידה כשומר ותגיב. אני מודה לכל ראשי סיעות האופוזיציה ולחברי הכנסת מן האופוזיציה על שיתוף הפעולה המלא".

במהלך הדיונים אירעה מהומה בין בחר הכנסת אורן חזן לבין חברת הכנסת זועבי. השניים התעמתו באופן מילולי ועוררו סערה באולם המליאה. בסופו של דבר החליט היו"ר אדלשטיין להרחיקם מהמליאה. "נמאס לי משני 'הגיבורים' האלה", אמר אדלשטיין, ואילו חזן לא נותר חייב והשיב מחלקו האחורי של המליאה: "אתה משווה אותה אליי, הכול זה הנשיאות?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.