לאחר 9 חודשים: אלאור אזריה שוחרר מהכלא

אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, סיים הבוקר את תקופת מאסרו לאחר שוועדת השחרורים הצבאית קיצרה את עונשו בשליש. נתניהו: "שמח שהדבר הזה הסתיים"

הבוקר (שלישי) השתחרר אלאור אזריה מ-9 חודשי מאסר, לאחר ריצוי עונשו. אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון במהלך שירותו הצבאי, הגיש בקשה להקדים את שחרורו ביומיים מהכלא לאחר תשעה חודשי מאסר.

כזכור, על אזריה נגזרו 18 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון. הערעור שהגיש לבית הדין לערעורים נדחה על ידי חמישה שופטים. מאוחר יותר קיבל הרמטכ"ל באופן חלקי את בקשת ההקלה שהגיש וקיצר את עונשו בארבעה חודשים, ובהמשך קיצרה ועדת השחרורים הצבאית את עונשו בשליש, כך שבפועל ישב החייל בכלא רק כתשעה חודשים מתוך 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לשחרורו של אזריה ואמר לפני יציאתו לקפריסין כי הוא "שמח שהדבר הזה הסתיים". בבית משפחתו של אזריה ברמלה נתלו דגלים ושלטים המברכים לקראת שחרורו.

כזכור, בדיון שנערך לפני כחודשיים אמרו מפקדיו של אזריה כי התנהגותו במהלך המאסר בכלא 4 הייתה "מופתית". בהמשך להערכת המפקדים מסרו נציגי התביעה הצבאית בדיון כי החליטו "להותיר לשיקול דעת את שאלת ניקוי השליש מעונשו" והוסיפו: "לא סברנו שהתעוררו שאלות של מסוכנות, ויש להתחשב בכך שהוא נטול עבר פלילי, ועל המאמץ שלו להתגייס ליחידה קרבית".

למרות זאת, בנובמבר שעברה החליט הנשיא שלא להעניק לאזריה חנינה. ריבלין נימק את החלטתו בכך שבתי הדין הצבאיים נתנו ביטוי בגזר הדין לנימוקים שהעלה אזריה בעת בקשת החנינה. לכך נוספה גם החלטת הרמטכ"ל, שהחליט להקל בעונשו של אזריה ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליו "משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית".

לאחר החלטת הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על פניה לריבלין הקוראת לשקול מחדש חנינה. נתניהו חתם על הפניה שיזם חבר הכנסת לשעבר שרון גל, המלווה את משפחתו של אזריה, יחד עם 51 חברי כנסת נוספים מהקואליציה והשרים משה כחלון, אביגדור ליברמן, נפתלי בנט ואריה דרעי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.