לאיפה יבואו הילדים של רונה רמון עוד כמה שנים?

חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב יעקב רוז'ה התייחס בראיון לקול ברמה לסערת שריפת גופתה של רונה רמון

בעקבות פנייתו של הרב יהודה דרעי למשפחת רמון בדרישה שלא לשרוף את גופתה של רונה רמון כפי שביקשה, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב יעקב רוז'ה התייחס בראיון לקול ברמה לנידון: "שריפת גופה היא דבר חמור ע"פ ההלכה. היה פסק של הרב קוק שחברא קדישא לא תטפל באפר הזה. השריפה היא טעות גם מבחינת המשפחה"

רוז'ה ממשיך: לאיפה יבואו הילדים עוד כמה שנים? לאן יעלו? רונה רימון היתה אישה חשובה ולכן יש עניין שיהיה לה קבר. אנחנו לא בעד לכפות כלום, אלא רק לנסות להסביר. יש רבנים שמדברים איתם, כמו שליח חב"ד בבוסטון שהיה איתם בקשר. זה לא הועיל כרגע לצערי".

שלשום נפטרה רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון, שנספה באסון החללית קולומביה, ואמו של אסף רמון, שנהרג בתאונת אימונים בחיל האויר.

שעות לאחר פטירתה התפרסמה בקשתה מבני משפחתה שישרפו את גופתה כדי שלא יצטרכו לעבור הלוויה שלישית במשפחה. היא ביקשה למנוע את הצער הזה מבני המשפחה.

הבוקר, פונה הרב יהודה דרעי, רבה של באר שבע ואחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, במכתב למשפחת רמון.

במכתב כותב הרב דרעי: "הזדעזעתי לשמוע כי המנוחה ביקשה לשרוף את גופתה, הנני פונה אליכם לשקול החלטה זו ולכבדה בכבוד הראוי לה ולהביאה לקבר ישראל שם תנוח על משכבה בשלום".

הרב הדגיש: "המנוחה באצילותה האופיינית ביקשה למנוע לוויה נוספת וסבל מיותר מבני משפחתה, אך כמי שמכיר את ההשלכות ההלכתיות החמורות מצעד חריג זה, הנני פונה אליכם בשם רבים מרבני ישראל לכבדה ולהביאה לקבר ישראל הראוי לה, שם תנוח על משכבה בשלום".

הרב הבטיח גם לעמוד לימין המשפחה ולסייע בכל ענייני הקבורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.