לאן הגענו? ב'בית היהודי' מסיתים נגד החרדים

לא תאמינו מה הקמפיין של 'הבית היהודי', המפלגה הדתית, בירושלים: "תצביעו הבית היהודי – שירושלים לא תתחרד". והתגובות? מזדעזעות

אם חשבנו שרק ההתמודדות על ראשות העיר ירושלים תעורר סערה בקרב בין החרדים לחילונים, כעת מצטרפת לצלחת הזו הסתה מזעזעת של לא פחות מאשר מפלגת הבית היהודי, המפלגה הדתית לאומית, לה יש להם רק מנדט אחד במועצת העירץ

על פי הדיווח הבוקר בעיתון 'ידיעות אחרונות', סיעת הבית היהודי פתחה בקמפיין שבו היא טוענת שרק היא "תבלום" את התחרדות העיר. בכרזה שעומדת במרכז הקמפיין נראים שלושת המתמודדים לראשות העיר, ליאון, אלקין וברקוביץ עם פאות, חבושים במגבעות. "בזמן שהם חרדים לגורלם, רק בית יהודי מנצח יבלום את השפעת החרדים", נכתב.

כאן יש לציין כי מפלגת הבית היהודי איננה מריצה מועמד מטעמה לבחירות, ומטרת הקמפיין היא להגדיל את מספר נציגיה במועצת העיר לאחר הבחירות הקרובות. כיום מכהנים בה שניים חגית משה, ראש סניף הבית היהודי בירושלים, ודב קלמנוביץ' שפרש ממנה ועבר למפלגה של אריה קינג ויונתן יוסף.

בסיעת 'הבית היהודי' בעירייה אמרו ל'ידיעות': "זה אינטרס עליון של תושבי ירושלים והציונות הדתית שירושלים לא תהפוך לבני ברק. אין לנו דבר וחצי דבר נגד החרדים, אך מציאות החיים מוכיחה שהפיכת ירושלים ליותר ויותר חרדית מרחיקה ממנה את הציבור הציוני והחילוני".

בתגובה אומר ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, שכיהן בעבר כחבר מועצת העיר ירושלים: "מפלגת הבית היהודי בירושלים המפולגת, שקיבלה בבחירות אחרונות למועצת העיר ירושלים מנדט בודד ויחיד, חושבת שאם תצא לקמפיין כנגד המגזר החרדי תחת הכותרות "רק בית יהודי יבלום את השפעת החרדים", היא תרוויח משהו.

"חבריי בבית היהודי, ממליץ לכם, להשקיע את זמנכם באיחודים הפנימיים שלכם בתוך הציונות הדתית בירושלים, שבמסגרתה כל בוקר יש הודעה על פילוג ואיחוד מחדש, ולעזוב אותנו. מלהתקיף את השני, לא מרוויחים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רואים שנאת הדת הנוראה

    רואים שנאת הדת הנוראה

    רואים שנאת הדת הנוראה |
    הגב