לאן נטוס הקיץ? חופשה משפחתית לשומרי מסורת

חודשי יולי אוגוסט מבשרים על כך שהקיץ כבר כאן, ועימו הגיע הזמן לצאת לחופש. חופשה משפחתית לשומרי מסורת יכולה לבוא בכל מיני תצורות. החל מטיול מאורגן ועד לטיול עצמאי. בדרך כלל, חופשה משפחתית לשומרי מסורת תהיה קלה יותר לתכנון כאשר זה יהיה בטיול מאורגן. כאשר בוחרים טיול מסוג זה המסלול של הטיול כבר מתוכנן, זמני היציאה מהארץ והחזרה קבועים מראש, בתי המלון נקבעיםמבעוד מועד ללא יכולת שינוי וכמובן שכלל הארוחות שיוגשו בטיול יהיו כשרות ומותאמות לשומרי המסורת.

האם חופשה משפחתית לשומרי מסורת מתאימה לכל יעד?

כיום ,כמעט לכל יעד שתבחרו לטוס תוכלו למצוא טיול מאורגן אשר מתאים לאנשים שומרי מסורת. במאמר הבא נפרט על יעדים מותאמים ועל מקומות בילוי באותם יעדים.

מרוקו: מרוקו שוכנת באפריקה, צפון אפריקה. מרוקו הינה מדינה בעלת ערים מרתקות. מרוקו מתבלטת בעיקר בעיר קזבלנקה המתויירת . זו עיר שמלאה בצבעים, ריחות וטעמים. קזבלנקה יושבת על רצועת חוף ונחשבת לבירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו. בקזבלנקה קיים בית הכנסת ״בית אל״ בו ניתן לערוך סיור. בית הכנסת הינו מהודר, מאובזר בארון קודש מרשים, כסאות, ונברשות. עיר הבירה, רבאט, מושכת אליה תיירים רבים מכיוון ושם נמצא ארמון המלך. ברבאט יש רובע יהודי שמציע מסעדות כשרות נפלאות וטיולים מעניינים.

בייג׳ין: בייג׳ן ממקומת בסין שבאסיה. זו עיר שמספרת את המסורת הסינית. ניתן להתהלך בחומה הסינית המפורסמת ולעבור בתחנות רבות בדרך, ישנם מקדשים מפוארים וניתן לערוך סיורים בארמונות המלכים. בביג׳ין קיים בית חב״ד גדול ומושקע אשר מארח את כל מי שנכנס בדלת. ניתן לערוך שם את קבלת שבת, הנחת תפילין או גם רק לתפוס שיחה מרתקת עם אחד מהשליחים. בית חב״ד מתאים למשפחות שומרות מסורות וגם למטיילים שרוצים להרגיש את הקרבה ליהדות ולעם ישראל גם כשהם נמצאים רחוקים פיזית. בית חב״ד יארח את כולם עם לב רחב וחיוך על הפנים.

גיאורגיה: גיאורגיה הפכה להיות יעד פופולרי בשנים האחרונות. הייחוד של גיאורגיה הינו שזו ארץ שמשמרת את התרבות הקסומה שבה. ניתן למצוא כאן כפריים אותנטיים, קהילות יהודיות ועיר מערות שנבנתה בסלעים מול חוף הים. בטיביליסי ממוקם בית הכנסת המקומי. טיביליס ידועה ביופי הלילי שלה. בעת לילה הופכת העיר למוארת וזהו זמן מצויין לצאת להסתובב. ישנה עיר נוספת הנקראת אחלציחה שם ממוקם הרובע היהודי המרהיב יחד עם בית כנסת מקומי. ניתן לערוך סיור בבית הכנסת וברובע היהודי ולחזור עם מזכרות.זהו יעד מושלם לחופשה משפחתית לשומרי מסורת

ישנם עוד מספר רב של יעדים שמתאימים לטיול משפחתי מסורתי. החל מצפון אמריקה, אירופה הקלאסית והמזרח הרחוק. אנו רק צריכים לבחור את היעד אותו אנו רוצים לבקר, להסתכל על המסלול המוצע ופשוט רק לבחור את התאריכים המתאימים עבורנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.