זאבי קשש עוזב את 'איחוד הצלה'

בגלל חילוקי דעות: יו"ר איחוד הצלה שיגר מכתב נרגש לאלפי המתנדבים כי הוא עוזב את הארגון לאחר התפקיד שהטיל עליו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, ולאחר שנים רבות של פעילות. המכתב המלא בפנים. { בגלל מחלוקת }

בגלל מחלוקת בצמרת הארגון – יו"ר איחוד הצלה זאב קשש  הודיע כי הוא עוזב את הארגון לאחר שנים רבות של פעילות.

באיחוד הצלה מדברים הערב על כך שבצמרת הארגון שררה מחלוקת בין קשש לעמיתו, ולפיכך לא נותרה לו ברירה אלא לפנות את הכסא לטובת הארגון.

במכתב ששיגר לאלפי מתנדבים הוא כותב כך: "לפני למעלה מעשור שנים נקראתי אל הדגל בכדי לשמש כיו"ר ארגון איחוד הצלה.
יצאתי לדרך ארוכה ונחושה, להקים ולייסד, לבנות ולנהל, ארגון התנדבותי ארצי למען הצלת חיים בכל מקום ובכל שעה, ברמה הרפואית המקצועית ביותר וללא פשרות בנושאי ההלכה וההנהגה.

בהמשך הוא כותב: "לעולם לא אשכח את הרגע הגורלי ההוא במעונו של מרן הגרי"ש אלישיב זכר צדיק לברכה. את אותו ערב בו נקראתי לחדרו. לאחר ימים ארוכים בהם שקל את הנושא שוב ושוב, ואת הכרעתו המוחלטת לצאת לדרך רבת אחריות זו, כאשר יחד עם שאר גדו"י הוא הטיל עלי לשאת על כתפיי את ההנהגה והאחריות הערכית בבנייתו וניהולו של הארגון.

מאז הנחת היסוד, וקבלת האמון מחברי ההנהלה ורבני הארגון, השקעתי לילות כימים וחרשתי את הארץ לאורכה ולרוחבה, כשאני וחבריי לימי הבראשית, מלקטים ואוספים את נקודות ההתנדבות השונות שהיו פזורות זעיר כאן וזעיר שם, ומציבים אותם מחדש בלהט עשייה ובנייה מחודשת. הקמנו בזיעה ובעמל תשתית ארגונית וסניפים חדשים, בנינו תשתית רעיונית ואנושית מדהימה של מתנדבים חדשים שנענו לצו השליחות של ערך החיים וחברו לאידיאל הערכי והתובעני ביותר: להציל חיים. הקמנו במהלך השנים אגף רפואה עצמאי ובית ספר מקצועי להדרכה בהתאם לרוח הארגון ודרכו המיוחדת.

קשש מספר על הרגעים הקשים וגלי הטרור שהארגון חוה, "זכינו להכשיר דור חדש ומפעים של חובשים ואנשי רפואה בכל פינה בישראל, ללוות אותם ברגעי בראשית מלאי טלטלה, לתמוך ולהעצים ברגעי קושי וגלי טרור שדרשו מאיתנו גבורה ותעצומות.

הייתי שם ברגעי היצירה ומשם אל ימי הבניין: ממספר מתנדבים מצומצם הגענו לאלפי מתנדבים חברים וידידי נפש, אחוות אחים נכרתה בינינו, אחווה שאיננה תחומה בגבולות, בימים ובשעות. אמונה שהסירה חסמים אישיים ודילגה על גבולות של חוגים ועדות, השתייכות פוליטית ודעות. הננו כאן יחדיו היום, לאורכה ולרוחבה של ישראל כולה, יחדיו כפי שלא חלמנו מעולם. מיומנו הראשון, דרכנו לא הייתה סלולה. נאלצנו להילחם על זכותנו להיות ויותר מכך – על זכותנו לפעול, על חובתנו המוסרית והאנושית להושיט יד לפצוע זועק ופשוט להציל חיים.

כיושב ראש וכמי שהמשא הזה מוטל על כתפיו, נאבקתי בכל הדרכים והאמצעים על זכותנו וחובתנו הבסיסית להיות 'אדם' ובן אנוש, המטה אוזן ושומע את הקריאה, המציל חיים ונותן תקווה, ערכי קודש ביהדותנו וערכי יסוד בכל חברה, לבנות ארגון להצלת חיים ולא הצלת חיים לארגון.

לחמתי בעוז בכל מי שניסה למנוע מאיתנו את עצם קיומנו ופעילותנו, ידעתי להתעקש ולעמוד כחומה בצורה על זכותנו לקבל מידע בסיסי כארגון עצמאי ומקצועי, להעניק לעם הזה נשימה של חיים ופעימות לב נוספת. אך יחד עם זאת חתרתי בכל עת לשלום ולשיתוף פעולה במקום מדון וצרות עין, להניח שיקולי מעמד וכדאיות אישית במקום בו נוכל לפעול כתף לצד כתף.

 

אני מביט אל המקום ממנו יצאנו ואל עמדתנו היום. ויודע שבסייעתא דשמיא, הצלחנו בכל קנה מידה. הצלחתי אני שלוחכם, להוביל ולעשות באמונה למען עם ישראל ואזרחי המדינה.

לסיום מכתבו כותב זאב קשש: "אני מסכם עשר שנות בניין ויצירה של הפסיפס האנושי המדהים הזה החתום במילים 'איחוד הצלה', עשור שבנינו יחדיו יש מאין ובנינו נתינה אמיתית וחברתית שאין לה אח ורע בישראל. עשינו יחדיו את העבר, אבל אתם תבנו מהיום את העתיד.

 

בע"ה בעוד כחודשיים בתום השנה האזרחית ובמהלך ימי חג החנוכה, אסיים את תפקידי כיו"ר הארגון. במהלך התקופה הקרובה אתמקד בחפיפה ובהעברת הסמכויות על מנת לאפשר להנהלת הארגון להמשיך מכאן אל יעדי העתיד, על פי דרכה המקצועית. אשתדל להספיק ולסייר בכל הסניפים ברחבי הארץ על מנת לפגוש אתכם להודות לכם אחים ושותפים, בצורה אישית וידידותית.

אתם אחיי, זכאים כולכם יחדיו ולחוד, לתהילה ולהוקרה על העשור המיוחד הזה. פעלתי מכוחכם ואתכם, אני מחזיר אליכם את הפיקדון באהבה, בגאווה אדירה ובסיפוק שאין למעלה ממנו. ו"כשם שקיבלתי שכר על הדרישה כך אקבל שכר על הפרישה" היו שלום, מלאכי השלום. דרך צלחה! שלכם באהבה. זאבי קשש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטיות הוא עזב בגלל שהציעו לו תפקיד יותר חשוב...

    וטובת האירגון זה שהןא ישאר…

    יאיר |
    הגב