לא בישראל: בנט תקף את הרבנות על פרשת איוונקה טראמפ

בית הדין הרבני קבע כי גיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין, מניו יורק, לא יוכרו על-ידי הרבנות בישראל. המשמעות: איוונקה טראמפ, בתו של דונלד טראמפ לא תוכר כיהודייה בישראל. בישראל נוצרה מהומה, אך השר נפתלי בנט העדיף להגיב לתקשורת בארצות הברית, ובישראל? דממה. לידי 'קוקר' הגיע תגובתו של השר נפתלי בנט.

יעל קושניר – זה השם העדכני של האשה החזקה באימפריית דונלד טראמפ המועמד המוביל מטעם הרפובליקנים לנשיאות ארצות הברית.

לפני כשבוע חשף קובי נחשוני באתר וינט  כי בית הדין הרבני קבע כי גיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין, מניו יורק, לא יוכרו על-ידי הרבנות בישראל. המשמעות: איוונקה טראמפ, בתו של דונלד טראמפ  נשואה ליהודי ג'ארד קושנר, לא תוכר כיהודייה בישראל.

בישראל  נוצרה מהומה, אך השר נפתלי בנט העדיף להגיב לתקשורת בארצות הברית, ובישראל? דממה. לידי 'קוקר' הגיע תגובתו של השר נפתלי בנט לפסילת גיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין על ידי בית דין רבני בישראל כפי שפורסם בתקשורת בארצות הברית.

בנט תוקף בחריפות את ממסד הרבנות בישראל, "מדובר בצעד תמוה ושרירותי של בית דין רבני, ויש לתקנו מיד. הרב לוקשטיין הוא אחד הרבנים האורתודוקסים המובילים והמוערכים בקהילה היהודית בארה"ב. פגשתי אותו לראשונה לפני כ15 שנה, והייתי חבר בקהילתו במשך תקופה לא קצרה". קובע בנט

בנט  מוסיף עוד, " לא רק שאין מי שמערער על המחויבות שלו להלכה, אלא שהרבנות הראשית אף הכירה – בכתב – בתעודות הגיור שהנפיק. אך דיינים החליטו, ללא נימוק או הצדקה, לא להכיר בגיורים של רב גדול זה".

כאמור,התגובה של בנט לא הועברה לידי התקשורת בישראל ככל הנראה מחשש לביקורת ומהתכסחות עם המפלגות החרדיות.

בארצות הברית מוכרת בתו של טראמפ כאיוונקה, הבת הבכורה של דונלד וגם סגנית הנשיא של תאגיד טראמפ והאדם היחיד שלעצותיו טראמפ מקשיב. אבל היא אימצה גם את השם יעל, אחרי שהתגיירה לפני שבע שנים, מאז היא גם שומרת כשרות ולא נוסעת או משוחחת בטלפון בשבת.

את תהליך הגיור ב-2009 במטרה להינשא לבחיר לבה, איש הנדל"ן ג'ראד קושנר. לבני הזוג נולדו מאז שני ילדים.

"אנחנו די אדוקים", אמרה טראמפ בריאיון למגזין "ווג" בפברואר, "אני מודרנית מאוד, אבל אני גם אדם מסורתי מאוד,בכנות אני מוצאת שהיהדות יוצרת בסיס מצוין לחיבור משפחתי".

לאחר הגיור היא החלה לשמור שבת ולהקפיד על כשרות. "מיום שישי ועד מוצאי שבת אנו לא עושים דבר חוץ מלבלות אחד עם השני. אנחנו אפילו לא מתקשרים בטלפון בשבת", היא אמרה בעבר.

הרב הציוני-דתי אלי ויינשטוק, גייר את בת של טראמפ שבחרה לעצמה טראמפ הבת את השם "יעל", והצמידה אותו לשמה המקורי.

טראמפ לא מסתיר בכלל את הקשר שלו לבתו וליהדותה, ומתגאה בכך: "יש לי בת יהודייה. לא זו הייתה התוכנית, אבל אני שמח מאוד שזה קרה".

בירושלים תופסים את המועמד הרפובליקאי המוביל כתומך מובהק בישראל, בבחירות בישראל בשנת 2013, הפיק טראמפ סרטון שבו הביע את תמיכתו בנתניהו.

  צפו בכתבה באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.