"לא הוזמנתי לחתונה, אבל התרגשתי" (הקלטה)

יו"ר ועדת הכספים משה גפני התייחס בראיון נרחב על חתונת השלום שבו הטריח עצמו מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן לירושלים, וגם על מה שקורה בעיריית חיפה והתנכלותו של יונה יהב. {ח"כ משה גפני על חתונת השלום}

יו"ר ועדת הכספים בראיון למשה גלסנר בקול ברמה על השלום הליטאי עם מרן הגראי"ל, "זה לא דבר של מה בכך שיהודי כזה ממרומי גילו מגיע לשמוח בחתונה של נכד האדמו"ר מגור, הייתי בצפון, אמנם לא הוזמנתי, אבל התרגשתי מאוד כמו כולם שמרן ראש הישיבה טורח במאמץ רב ומגיע לירושלים כדי לכבד את האדמו"ר והחסידות בגור, ויש לזה משמעות עצומה ונרחבת בכל התחומים לשוחרי התורה והחסידות".

על הויכוח הישן עם ראש עיריית חיפה יונה יהב, "זה שיש אנשים בבית היהודי בחיפה שהיו רוצים שהבעיה הזו לא תסתיים זה לא ענינינו, מה שקורה זה שיש ראש עיר שמתחבא מאחורי כל מיני תירוצים , הוא אומר ששר החינוך מגבה אותו בזה – וזה עובדתית לא נכון, הוא נתלה בחבר המועצה שי בלומנטל שאני לא מכיר אותו אבל הוא תושב קריית שמואל והוא אולי מתנגד לפתרון הזה".

גפני תמה על התקשורת הכללית שלא מתערבת, "במקרה הזה אני תמה על התקשורת שלא עושה רעש מהקיפוח כאן, יש ארבע מאות עשרים תלמידים שאין להם קורת גג לתלמידים שלהם, בעיר כמו חיפה יושב ראש העיר ולא עושה דבר – זה ודאי הוא ולא אחר, אנחנו ממתינים לראות מה יעשה שר החינוך הוא מעורב בזה ואנחנו לא נרפה מהם, יש לתקשורת השפעה גדולה כאן".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול ברמה)

יו"ר ועדת הכספים הודיע שבנט יתערב בנשוא הזה, ואף האשים את היחצן החרדי של ר"ע חיפה, "שר החינוך חייב להיכנס לעניין והוא יכנס, אסור לזרוק את זה על אחרים ולהגיד שזה מחלוקות פוליטיות בתוך העיר, הרבה מאוד שנים שאין פתרון לבית הספר, אין לזה אח ורע בשום מקום בארץ, היחצ"ן החרדי של יהב הוציא את הידיעה שבנט תומך ביהב, זה שקר. הוא ייתן את הדין על זה".

דוברו ה'חרדי' של יהב מוסר: "כי שוב חבר הכנסת גפני משקר בשידור חי בדברים שניתנים לבירור ועוד יוכחו במקומות המתאימים לכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.