"לא היה כלום כי אין כלום": עצורי פרשת הסחיטה שוחררו ללא תנאי

לפני זמן קצר שוחררו עצורי פרשת הסחיטה ללא כל תנאי על ידי ימ"ר משטרת ירושלים. למעט אחד העצורים, איש תקשורת חרדי שישהה במעצר בית.

לפני זמן קצר שוחררו עצורי פרשת הסחיטה ללא כל תנאי על  ידי ימ"ר משטרת ירושלים. למעט אחד העצורים, איש תקשורת חרדי שישהה במעצר בית.

 

"תחת הכותרת לא היה כלום כי לא היה כלום, החברים יוצאים הביתה", כך צייץ העיתונאי שמעון בריטקופף רגע לאחר ששוחררו העצורים.

"חסדי ה׳ כי לא תמנו: אין כלום כי לא היה כלום", צייץ העיתונאי משה ויסברג בדף הטוויטר שלו לאחר ששוחרר.

עם זאת, המשטרה תמשיך לחקור את פרטי הפרשה.

החשודים הם עיתונאים חרדים שעל פי החשד הפילו בפח חבר מועצה חרדי מפורסם באמצעות הקלטה בו הוא נשמע מדבר בשפה שאינה הולמת עם אשה חרדית.  עוד עצור  בפרשה הוא עסקן הקשור למפלגה חרדית.  במשטרה חושדים  כי אותו  בכיר ביקש  מאותם העיתונאים שיקליטו את חבר המועצה מתבטא באופן  שאינו הולם ובכך יביאו להדחתו.  על פי החשד, העצורים קיבלו תמורה כספית בעבור הדחתו.

 העיתונאי החרדי לא קשור לפרשה

ל'קוקר' נודע  על פי גורמים שהיו נוכחים בדיוני בית המשפט כי  מדיונים בבית המשפט עולה שגם לפי גרסת התביעה,העיתונאי החרדי מהאתר לא חשוד בסחיטה. בניגוד לשמועות שנפוצו ברשתות החברתיות, העיתונאי מוחזק במעצר לצורך בירור של עניין הנוגע לשולי הפרשה. גורם המעורה בפרשה הדגיש עוד כי העיתונאי החרדי כלל לא מעורב בפרש הסחיטה, וכי שמו שורבב בהקשר לנושא אחר.

במהלך הדיון, השופטת קרן מילר האריכה את מעצרם של העיתונאי החרדי מחשש לשיבוש הליכי משפט.  על פי הדיווח בוינט עורך דינו של  העיתונאי, יאיר נהוראי, ביקש להטיל צו איסור פרסום על שמו. למשטרה לא הייתה התנגדות לכך, אך למרות זאת, השופטת מילר  טענה כי היא אינה מוצאת סיבה מוצדקת להטיל איסור פרסום על שמו.

עו"ד נהוראי של העיתונאי החרדי אמר בתגובה לוינט: "אולי החשדות חמורים, אבל המציאות מלמדת סיפור אחר לחלוטין. המציאות, כפי שגם הוצגה בבית המשפט, היא שאין דברים בגו ומדובר בחיבור בין שתי פרשות שונות לחלוטין. אין לו קשר לפרשה שעליה הוא נחקר".

נציג המשטרה אמר בדיון להארכת מעצרו של דבדה כי "מדובר בקבוצה של אנשים שחברו יחדיו וקשרו קשר על מנת להפיל חבר מועצה מכהן. החשוד דבדה מסר גרסה ראשונית וקשר עצמו למעורבים, הוא שימש כחוליה שחיברה בין המבצע למזמין".