"לא זוכרים": 'יתד נאמן' התעלם מיום הזיכרון ופרסם קריקטורה פוגענית

בעוד האתרים החרדים ניסו לשדר "ישראליזציה", ובכך להאפיל על הלך הרוח ברחוב החרדי שסולד מטקסי יום הזיכרון ולא נוכח בו, ב'יתד נאמן' החליטו להתעלם מאיזכרום של הנופלים במערכות ישראל. ואף הוסיפו שמן למדורה כאשר שירבבו קריקטורה בגנות הציבור החילוני.

נבהלו מ'הפלס'?בעוד האתרים החרדים ניסו לשדר "ישראליזציה", ובכך להאפיל על הלך הרוח ברחוב החרדי שסולד מטקסי יום הזיכרון ולא נוכח בו, ביתד נאמן החליטו להתעלם  מאיזכרום של הנופלים במערכות ישראל.

ברשתות החברתיות עוד התווכחו בערב יום הזיכרון החרדי על ההתפרקות החרדית וההיפתחות החרדית. בעוד יאיר שרקי כתב חדשות 2 טען כי "הסיפור האמיתי הוא שגדל פה דור חרדי ישראלי, מעורב, מעודכן", הקולגה ב'ישראל היום' יהודה שלזינגר צינן את ההתלהבות של שרקי וצייץ בדף הטוויטר, "האופוריה סביב החרדים שמציינים את ימי הזיכרון הישראליים מוגזמת. חלק מאי היכולת שלנו 'הכתבים לענייני' להגיע לעומק העולם החרדי שם התמונה שונה".

שלזינגר צדק. בניגוד  לאווירת היגון והשכול שהובלטה באתרים החרדים, רוב הרחוב החרדי, ממשיך ללכת בצפירה כאילו לא קרה כלום. וכך גם 'יתד נאמן', שבחר להתעלם במופגן מציון יום הזיכרון, ואף הוסיף שמן למדורה, כאשר בגליון יום שישי שירבב קריקטורה בגנות הציבור החילוני.

אלעזר היון, עיתונאי חרדי פתח הבוקר את יתד נאמן  והתמלא קצף וזעם על עורכי היומון הליטאי, בדף הפייסבוק שלו הוא תקף את העיתון, "בעיתון יתד נאמן [המתועב מבחינתי], בחרו שלא להזכיר את יום הזיכרון. 23,544 אנשים מתו כדי להגן עליהם? זה לא מספיק חשוב מבחינתם. בימים האחרונים, גם בעקבות הטקס החרדי בו השתתפתי, עולים בפני טענות על החיבור החזק מידי לכאורה 'לחילוניות'. כשאני רואה את האלטרנטיבה

כפיות טובה

העיתונאי ארי המניק פרסם  בדף הפייסבוק שלו פוסט חריף כנגד הקריקטורה הפוגענית, "הדעה הרווחת בחברה החרדית כי מאז נבדלו דרכיו של הפלג הקיצוני הפך המיינסטרים למתון יותר, מכיל יותר.  'יתד נאמן' ששינה בעלות, הפך לממלכתי יותר. אבל אז מגיעה הקריקטורה הזו, שמתפרסמת הבוקר דווקא ב'יתד נאמן' והופכת את הקערה על פיה. מתברר כי לא מדובר פה באידאולוגיה, אלא בטירוף. ומטורפים, מה לעשות, יש בשני הצדדים.

 

המניק מדגיש בפוסט את "חוסר הרגישות" של עורכי יתד נאמן שבחרו בערב יום הזיכרון לפרסם את הקריקטורה בעיתון המפלגתי שמקבל תקציבים מהמדינה, " דווקא ביום שברירי כמו יום הזיכרון, שעה שעם ישראל מתייחד עם קורבנותיו הטהורים, הקורבנות של אותה שנאת אומות העולם, דווקא בזמן זה לזרוע שנאה ופילוג מבוססי שקר וסילוף היסטורי. מה לנו כי נלין על התקשורת הכללית המחפשת להסית כנגד המגזר החרדי בשעה שכלי התקשורת, אולי הבולט והמזוהה ביותר עם המגזר, מפרסם קריקטורה שכזו. היכן כל אותם עיתונאים חרדים שנזעקו כנגד הסרטון השקרי שפורסם ב'רשת' וטענו, בצדק, להסתה נגד הציבור החרדי. היכן הם שיציבו גבול וקו אדום גם לתקשורת החרדית המוצאת אף היא בהסתה בקעה נוחה להתגדר בה".

ואילו העיתונאי איציק הלפרין  הגיב אף על הקריקטורה הפוגענית בדף הטוויטר שלו,  "מי ששנים לא משלם את המחיר זה הקריקטוריסט יוני גרשטיין. הקריקטורות שלו מזכירות את התעמולה הנאצית בשנות השלושים, ואתם מתקרנפים בשתיקתכם" .

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קריקטורא תתתתתת-רמה פשוט רמת ביוב. להראות אותה למפרסמים החילונים שידעו שהם מפרנסים נטורי קרתא וגם החמאס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אין כזה דבר אתרים חרדיים זה הכל חברת בת של האתרים החילניים

    חיים |
    הגב