"לא טילים ולא לוויינים" קריסת הכוחי ועוצם ידי / חיים אפשטיין

חיים אפשטיין סגן ראש עירית ירושלים בטור בעיתון הפלס. על קריסתו של המושג "כוחי ועוצם ידי"

"ושחט אותו על ירך המזבח צפונה לפני ה". בזמן שמטילים אלו נאמרו על ידי ציבור המתפללים בבית הכנסת בסדר תפילתם, נשחטו קורבנות אלו לפני ה' ממש בבית מקדש מעט.

קדושי עליון אלו נטבחו באכזריות של "והוא יהיה פרא אדם". אני נזכר במילים שאמר רבינו הגדול מרן בעל ה"אבי עזרי" זיע"א בשעתו על קורבנות השואה: "אשרינו שאנו מהנרצחים ולא מהרוצחים".

בשעות ובימים אלו מתנפץ לנגד עינינו כל המושג של "כוחי ועוצם ידי" שהתנוסס כאן כל כך הרבה שנים מעל כל עץ רענן.מחבלים צמא דם, עם אותה סכין פרימיטיבית, מצליחים פעם אחר פעם לגרום הרג אכזרי, עד שגם הצבא המצויד ביותר לא יכול להם.
לא עוזרים להם, לבעלי ה"כוחי ועוצם ידי", לא טילים ולא לוויינים, ואף לא מטוסים שעלותם נאמדת במיליארדים רבים.

אותו סכין פרימיטיבית, לכאורה,  גורמת הרס וחורבן, שעם כל התקציב הענק לביטחון אין לה מענה, ואין איש יודע מה ילד יום.

כל מי שהיה אתמול ברחובותיה של שכונת הר נוף הירושלמית חש זאת על בשרו ממש.
קירות האבן, כמו גם השקט המצמרר שלאחר הסערה הגדולה, זעקו כי אין עצה ואין תבונה.. כדי להבין ולהפנים זאת לא הוצרכנו להימנות על קהיליית אנשי הביטחון.
אנחנו, ציבור יראי ה', לא ניתן למנהיגי המדינה עצות ביטחוניות. זה לא מתפקידינו ואיש לא הסמיכנו לכך, אולם דבר אחד חייבים לזכור, כי מחובתנו בימים אלו לחזק את לומדי התורה, לעמוד לימינם של הממיתים עצמם באהלה של תורה שרק הם נטורי הקרתא, ובלתם, חלילה, אין כל סיכוי לרבב ביטחון ולו המינימלי ביותר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אל ראשי ישיבות ואולמות שמחה חרדים וסופרים וכל בעלי עסקים. אנא מכם בגלל כמה שקלים יותר זול אל תסכנו את עצמכם ואת עם ישראל. אנא תפטרו את ערבים ואת כל מיני גוים ובמקומם תעסיקו יהודים שמתחננים לפת לחם .ואם אתם מעסיקים גוים ולא מעסיקים יהודי איך אתם יכולים להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה תרתי משמע גם דם אותו יהודי ומשפחתו שרוצה פרנסה .

  מקרוב ראיתי אברך צעיר שנסגר כולל שלו ולצורך כלכלת בית איך הוא היה הולך לכל אולמות להציע את עצמו אפילו לשטיפת כלים או לישיבות לנקיון או לסופרים לסדרן אבל כולם היו להם עובדים ולא צריך והם בצדק שלהם למה להעסיק יהודי במקום זה אפשר להעסיק ערבים או סודנים יותר זול ויותר יעיל אבל אותם בעלי עסקים טפשים ומטופשים ולצערינו יש הרבה כזה מסייעים בידי אויבים שלנו ומסייעים בטרור וגורמים התבוללות ועוברים כל רגע על לא תחנם במקום לעשות מצוות כמו עזור תעזור .

  ראש ישיבה היקר והחשוב למה אתה מעסיק גוי בישיבה שלך האם מי שתורם לך כסף מוכן שבמקום לתת אותו ליהודי אתה נותן אותו לגוים סודנים או ערבים.הרי אתה תמיד מחנך את תלמידים לקנות מוצרים מהדרין במחיר יקר ואפילו שזה לא טעים אבל מצד אחר אתה במקום להעסיק אנשים מהדרין מעסיק טרפות ונבלות בישיבה שלך מי התיר לך את זה .

  בעל אולם יקר שמעסיק גוים האם אתה לא מפחד שיום אחד לשימו סם בכל האוכל. האם משגיח לא מפחד מבשר שנעלם מהעין או כל מיני דברים אחרים אתה שמעסיק אותם אתה גורם רעה לעצמך ולמדינתך אנא תתעורר…

  בעל סופר או כל מיני עסק אחר שמעסיק גוים וגויות על ידי זה אתה גורם שבני עוולה יתקרבו לבנות ישראל ולהיפך וזה גורם להמון מכשולות ולחתונות מעורבות אנא תתעוררו תעסיקו יהודים תעזרו לעם ישראל כי לעת כזאת הגעת למלכות לעזור ליהודים ולא לשפוך כסף לתוך בטן של גוים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב