לא ייאמן: חצי מיליון איש חתמו על העצומה לחשמל כשר

המארגנים: "זו הזדמנות היסטורית לשינוי המצב בו יהודים עובדים בשבת עבור ייצור חשמל ממנו נהנים גם יהודים שומרי שבת". הרב גולדקנופף: "מימד עצום של קידוש ה'"

אף אחד לא חשב שזה יקרה תוך זמן כה קצר, אך הבוקר מפרסמים מארגני עצומת החשמל הכשר כי חצי מיליון איש (!) כבר חתמו על העצומה לחברת החשמל לספק חשמל כשר בשבתות.

לדברי המארגנים, בראשם הרב בנימין חותה מגיש תכנית ההלכה ב'קול ברמה', "שנים ארוכות שציבור שומרי השבת במדינה מתמודד עם העובדה שיהודים עובדים בשבת קדשנו במתקני הייצור של חברת החשמל ומייצרים חשמל עבור כל התושבים במדינת ישראל, בתוכם ציבור ענק של שומרי שבת, ובימים אלו נוצרה הזדמנות היסטורית לשנות את המצב הנתון הקיים מאז הקמת המדינה".

למעשה, מדובר על הרפורמה הגדולה במשק החשמל שעברה השבוע בממשלה. המהלך הביא להגדלת הסיכוי לשינוי המגמה הבעייתית ולשנות את צורת ההפעלה לאוטומציה מלאה, חלף העובדים שמלאו עד היום את התפקיד. בנוסף, גם במקומות כמו אגפי הבקרה והפיקוח בהם כורח המציאות הוא להחזיק עובדים ניתן להחליפם בכאלו שאינם בני ברית.

היוזמה המבורכת של הגאון רבי בנימין חותה, שעלה לשידור בקול ברמה ובחדשות הסקופים והציע את היוזמה, זוכה בימים האחרונים לתמיתכם של מרנן ורבנן גדולי ומאורי ישראל שליט"א, במסגרתה חתמו חצי מיליון כאמור על עצומה הקוראת לחברת חשמל להמיר את העבודה האנושית באוטומציה מלאה, ובמקרה שלא מתאפשר להעמיד עובד נוכרי. היעד הוא להגיע לסך של מיליון חתימות, כמות שלא תאפשר לחברת החשמל להתעלם ממנו.

הגאון הרב בנימין חותה מגיש תכנית ההלכה ב"קול ברמה" קיים השבוע פגישה עם מזכיר הוועדה למען השבת הרב יצחק גולדקנופף שם מסר כי קיבל את הסכמת גדולי האדמו"רים לעצומה.

גולדקנופף הוסיף: "לעובדה שיהודים חותמים על דרישה שלא לחלל את השבת, יש מימד עצום של קידוש ה'".

האופציה להצטרפות לעצומה פשוטה בתכלית. כל מה שיש לעשות הוא לחייג לכוכבית 6665, להקיש על מקש 1, לומר בקול את פרטי המתקשר ולהקיש את מספר תעודת הזהות, ומנהלי המערכת ממירים זאת להצבעה על העצומה למען שמירת השבת. ניתן גם לשמוע את מספר החותמים עד כה במוקד הטלפוני בלחיצה על מקש 2.  כמו כן למעוניינים בשליחה אישית ניתן לשלוח לפקס שמספרו 153-25802986 או בטלפון 03-3080800.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יוסי

  למען השבת לא חשוב מי ומה יש עוד אנשים טובים שעושים, מה עם החכי"ם

  יוסי אמסלם |
  הגב
 2. ידיעה חשובה

  תכלס מי שמנהל בפועל את כל הקמפיין זה רק משה חסיד !!!!!!!!!!!1

  כנסו |
  הגב