לא ייאמן: 'יתד נאמן' בהעתקה מביכה מהפייסבוק

זה שהעיתונות החרדית מעתיקה קטעים שלמים מהתקשורת החילונית זה לא חדש, אבל העיתון הליטאי הלך צעד קדימה כשהעתיק קטעים מפוסטים ויראליים בפייסבוק של קומיקאית דתייה

אתר 'מאקו' חשף בסוף השבוע פלגיאט (העתקת טקסט) בוטה בעיתון יתד נאמן, הנוגע לבעלת טור אנונימי בעיתון.

בטורו של אביב הורביץ סופר כי "ביום שני האחרון העלתה רביטל ויטלזון-יעקבס, סטנדאפיסטית ובעלת טור בעיתון "מקור ראשון", פוסט נוגע ללב שבו הראתה, שחור על גבי לבן, כיצד כותב/ת אנונימי/ת בשם הבדוי עמליה לוינגר מעתיק/ה בלי בושה מהפוסטים שלה מילה במילה".

ויטלזון-יעקבס: "אני לא מתכוונת לכתוב פה באיזה עיתון את כותבת, כי זו לא מטרת דבריי, להפוך את האירוע לקרב בין גופי תקשורת ומגזרים". כתבה ויטלזון-יעקבס. "אני רוצה לספר לך ששרפת לי את הלילה מרוב עוגמת נפש, שהשתגעתי בחיפושים אחרייך. שרבים ניסו לעזור לי, אבל בבוקר מכולם קיבלתי את אותה התשובה: היא מעדיפה להישאר בעילום שם. אז היי, עמליה לוינגר, אישה (אולי איש) קטנה ובזויה, מה שבטוח שאת כאן. ויש לי שתי מילים אלייך: תתביישי לך".

לפוסט צורפו ארבע תמונות: באחת מהן מופיע הטור של לוינגר, שנקרא "בשלט רחוק", ובשלוש האחרות פוסטים של ויטלזון-יעקבס שהועתקו לטור כמעט מילה במילה.

הורביץ סיפר לקוראיו כי ויטלזון-יעקבס אמנם נמנעה מלציין את שם העיתון שבו מתפרסם הטור "בשלט רחוק", אבל מדובר במוסף "קטיפה לבית" של העיתון החרדי "יתד נאמן".

הורביץ אף פנה לתגובה מעורך 'יתד נאמן' ישראל פרידמן, שהשיב כי: "מבדיקה מערכתית שהתבצעה על ידינו, עולה כי באחד מהטורים שנכתבים בעיתון שבו מופיעים באופן קבוע רעיונות ופניני לשון מחודדים, היו גם משפטים מסוימים שהוברר בדיעבד כי פורסמו קודם בפוסט מסוים. לאחר בירור, עולה כי הכותבת מקבלת לידיה במיילים באופן קבוע רעיונות מקולגות, ואחד המיילים כלל גם משפטים מסוימים מהנ"ל, בזמן שהכותבת לא ידעה כלל שזה דבר שפורסם כבר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל העיתון הדבילי זה הוא העתק הדבק. מטמטמים המח של אלפי אברכים קשיי יום תמורת נזיד עדשים

    כל העיתון הדבילי זה הוא העתק הדבק. מטמטמים המח של אלפי אברכים קשיי יום תמורת נזיד עדשים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב