לא ייאמן: שדרן רדיו הצליח "למתוח" את טראמפ

חשבתם שנשיא ארה"ב הוא בלתי חדיר? שדרן רדיו אמריקאי הצליח – די בקלות – למתוח את נשיא ארה"ב טראמפ בתכנית הרדיו שלו

אם חשבתם שנשיא ארה"ב הוא אחת הדמויות המוגנות והבלתי-נגישות ביותר בציבור האמריקאי, מסתבר שלא ממש: שדרן הרדיו והקומיקאי ג'ון מלנדז הצליח לנצל את יחסו הרופף של טראמפ לחוקים ולפרוטוקול הנשיאותי, וביום רביעי האחרון שיחתו הועברה ישירות לאייר פורס 1 – מטוסו של הנשיא – שם ענה לו נשיא ארה"ב.

מלנדז התחזה לעוזר של סנאטור כשהתקשר למרכזייה של הבית הלבן וביקש להעבירו לנשיא. הוא הסביר שחבר הסנאט שעבורו הוא עובד, הדמוקרט רוברט מננדז, קיבל הבטחה מטראמפ שישוחח עמו. המרכזנית אמרה שהנשיא לא זמין כעת, אך לאחר שמלנדז התעקש  – היא אמרה שתנסה להשיגו. כשהועבר למרכזן אחר, הוא טען שהנשיא נואם בשעה זו בעצרת, ואמר שיתקשר אליו לאחר הנאום.

לאחר מכן, קיבל מלנדז ההמום שיחה מג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של טראמפ וחתנו. קושנר ביקש לדעת אילו נושאים יעלו בשיחה עם הנשיא, וניסה לארגן זמן מתאים לשני הצדדים – כשבכל הזמן הזה, כמובן, בצד השני של הטלפון היה השדרן והקומיקאי מלנדז, ולא חבר הסנאט. למעשה, דקות לפני שהחל לשוחח עם טראמפ, מלנדז והמפיק שלו עוד תהו באוזני המאזינים אם למזוג עוד כוס של בירה בזמן השידור.

"מזל טוב על הכל – אנחנו גאים בך", פתח הנשיא טראמפ את השיחה, ככל הנראה בהתייחסו לזיכוי של חבר הסנאט מננדז מאישומי שחיתות. לאחר מכן נשאל על ידי מלנדז, שכעת התחזה לסנאטור עצמו, על משבר ההגירה. טראמפ אמר שהוא תומך בחקיקה רחבה, שתועיל לשתי המפלגות.

נושא השיחה הבא היה פרישתו של שופט בית המשפט העליון אנתוני קנדי – מלנדז שאל את הנשיא באשר לסיכוי שימנה שופט מתון ולא שמרן. "יש לי רשימה ארוכה של שמות, בוב, ואנחנו הולכים להסתכל עליה", אמר טראמפ, וציין שהוא מתכוון לקבל החלטה בנושא ב-12-14 ימים הקרובים.

טראמפ לא ידע עד סוף השיחה כי מדובר במתיחה.

האזינו לחלקים מהשיחה:

יממה לאחר השיחה המפתיעה עם טראמפ, פירסם מלנדז את ההקלטה בחשבון הטוויטר שלו. "חשבתי שזה לגמרי מדהים שאף כלי תקשורת לא מפרסם את העובדה שמתחתי את נשיא ארה"ב ויצרתי איתו קשר תוך פחות משעתיים – כשהוא על אייר פורס 1!".

ביומיים שלאחר מכן כבר הצליח מלנדז להגיע לכלי התקשורת הגדולים, וההקלטה המשעשעת התפרסמה ברחבי ארצות הברית והעולם כולו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.