לא ייאמן: ש"ס מנעה שיבוץ הדיינים

יועץ שר הדתות דודו עמאר מנע הלילה לפי טענת הרב הראשי הגר"ד לאו את שיבוץ הדיינים. הגר"ד: "לא אתן לגורמים אינטרסנטיים לחבל בעבודת בתי הדין"

 דרמה לילית: שעות לפני השבעת הדיינים החדשים אצל נשיא המדינה, יועץ שר הדתות מונע את שיבוץ הדיינים.

כזכור, לפני כחודשיים נכנס נשיא בית הדין, הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו לתפקידו. מיד לאחר מינויו, התכנסה הוועדה למינוי דיינים ובחרה ב-24 דיינים חדשים על מנת למלא את החוסרים הרבים בבתי הדין הרבניים בישראל. במשך שבועות ארוכים עמל נשיא בית הדין הגדול יומם ולילה על מלאכת שיבוץ הדיינים החדשים, קידום הדיינים הותיקים, וחיבור הרכבים מוצלחים לרווחת המתדיינים,

במהלך חדשים אלו נערכו התייעצויות רבות וישיבות של נשיא בית הדין יחד עם מנכ"ל בתי הדין ויועמ"ש בתי הדין הרבניים.

יובהר כי ע"פ חוק הדיינים, מוסמך נשיא בית הדין לשבץ לבדו את כל הדיינים החדשים, ומנכ"ל בתי בדין מוסמך בהסכמת נשיא בית הדין להעביר למספר חודשים דיינים ממקומם הקבוע למקום קבוע אחר. לביצוע העברה קבועה נדרשת גם הסכמתו של השר הממונה – לשירותי דת.

למרבה הצער בשל מצבו של השר נאלץ נשיא בית הדין לשבת על המלאכה לבדו.

בבוקר אמש, הכריזה הממשלה על נבצרותו של השר אזולאי ומינתה במקומו את אריה דרעי לתפקיד. שעות ספורות לפני השבעת הדיינים החדשים אצל נשיא המדינה, התקשר יועץ שר הדתות,  דודו עמאר, אל מנהל בתי הדין, ובשיחת טלפון הזהיר שלא לעשות כל שיבוץ של הדיינים. על אף חוות דעת של המשנה ליועמ"ש, רז ניזרי, שהתקבלה באישון ליל, סירב מנכ"ל בתי הדין לבצע את המינויים הזמניים לחיזוק תפקוד בתי הדין מיידית.

נשיא בתי הדין קיבל את ההודעה כי השיבוצים עליהם עמלו במשך תקופה ארוכה, שנעשו בהכוונה משפטית של היועץ המשפטי לבתי הדין, לא ייצאו אל הפועל, וזאת שעות ספורות לפני השבעתם של הדיינים אצל נשיא המדינה.

הגר"ד לאו: "לא אתן לגורמים פוליטיים ואינטרסנטיים לחבל ולפגוע בעבודת בתי הדין ובתפקוד המערכת כולה. עבודת בית הדין צריכה להיות מונעת משיקולים מקצועיים של טובת הציבור בלבד".

בכדי שלא לגרום נזק ועגמת נפש לדיינים החדשים, וכדי לייצב את המערכת, ישובצו 24 הדיינים החדשים מיידית בערים ירושלים ותל אביב, ובשאר המקומות הפנויים.

גורמים במשרד לשירותי דת הגיבו בתכנית "מנדי וביתאן" ב'כאן מורשת' על דברי הגר"ד לאו: "זהו ניסיון פסול לעקוף את סמכות השר בעת שהיה חולה. זה דבר שלא נעשה מעולם, מה שעלול לייצר כאוס בבתי הדין הרבניים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השנאה של

  לא יעזור לכם רשעים ארורים שס תעלה ותצליח

  יעקב טל |
  הגב
 2. ממזמן כולם שמים לב שהאתר הזה יש לו מטרה אחת והיא לנגח את שס ואת אריהדרעי

  כל פעם מחדש אתם רק מחפשים ומלכלכים על שס

  אברהם |
  הגב
 3. אתר מטומטם!! אתם חשבים שאתם נגד ש"ס? אתם יורים לכל הציבור החרדי בראש, למה אתם לא מבינים את זה????

  אתר מטומטם!! אתם חשבים שאתם נגד ש"ס? אתם יורים לכל הציבור החרדי בראש, למה אתם לא מבינים את זה????

  אתר מטומטם!! אתם חשבים שאתם נגד ש"ס? אתם יורים לכל הציבור החרדי בראש, למה אתם לא מבינים את זה???? |
  הגב