לא לוקחים סיכונים: ביפן נערכים למלחמת עולם

אזרחים יפנים, למודי ההיסטוריה מפצצות הגרעין שהוטלו על הירושימה ונגאסקי מתכוננים לגרוע ביותר. { מכינים מקלטים }

המתיחות וחילופי המסרים המלחמתיים בין ארה"ב לצפון קוריאה מעוררים דאגה רבה באסיה:  אזרחים יפנים, למודי ההיסטוריה מפצצות הגרעין שהוטלו על הירושימה ונגאסקי מתכוננים לגרוע ביותר.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, בשבועות האחרונים מורגשת ביפן עליה חדה במכירות ובהזמנות של מקלטים ומסנני אוויר שחוסמים קרינה.

כך למשל,  עובדי חברת מקלטים קיבלו עד כה שמונה הזמנות למקלטי גרעין מתחילת  השנה, כמו גם  50מסנני אוויר שבולמים קרינה שיובאו מחברה שוויצרית, והרשימה רק הולכת ומתארכת,"אנחנו מנסים לרכוש עוד בהקדם האפשרי", ציינו בחברה שנמצאת תחת עומס ניכר – שמעיד על החשש הציבורי והעלייה החדה בביקוש.

 

"זה לוקח זמן רב והשקעה כלכלית רצינית לבנות מקלט כזה, אבל בגלל הדברים שאנו שומעים בימים האלה, באווירה המתוחה הזו – אנשים רוצים מקלטים ורוצים אותם עכשיו", אמר מנהל החברה היפנית נובוקו אוריבה, "הם רוצים שנתחיל לפעול מיד".

מסנן אוויר שוויצרי עולה 5,630 דולרים ובניית מקלט משפחתי עולה 15,440 דולרים. מקלט לקבוצות גדולות עולה 227,210 דולרים, ולבניית מקלט מסוג זה דרושים ארבעה חודשים

 

ראש הממשלה היפני שינזו אבה הזהיר החודש שצפון קוריאה יכולה לשגר טיל חמוש עם גז עצבים, טיל הדומה לזה שנורה בסוריה החודש וגרם לעשרות הרוגים

על פי דיווחים בצפון קוריאה, המדינה המבודדת פתחה הבוקר בתרגיל רחב שכולל שימוש בירי חי לציון "יום הצבא" ה-85 למרות צעדי ההרתעה של הנשיא טראמפ שזימן 100 סנטורים לבית הלבן לדון בתקיפה אפשרית. גם  צוללת אמריקנית הגיעה היום לאזור דרום קוריאה לא הרתיעה את המטורף מאסיה:

גורם בממשלת דרום קוריאה אמר כי "יש סימנים לכך שמדובר בפעילות רחבת היקף" באזור יונסאן בחוף המזרחי של המדינה, בה משתתפות גם יחידות ארטילריה. "קיבלנו מידע שקים ג'ונג און מפקח בעצמו על התרגיל". הממשל הדרום-קוריאני הסתפק בהצהרה כללית ואמר כי "הצבא שלנו עוקב מקרוב על פעילות הצבא הצפון-קוריאני ושומר על מוכנות".

בצפון קוריאה הצהירו כי הצבא ערוך "לשים סוף לסחיטה הגרעינית של ארה"ב": בהודעה רשמית שפרסם "צבא העם של צפון קוריאה" נכתב כי "אין גבול לכוח התקיפה שלנו וליכולת הדיוק של צבאנו המתקדם, שכולל צוללות שיכולות לשגר טילים גרעיניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.