לא ממתינים: ראשי המפלגות החרדיות ביקשו לקדם את חוק הגיוס של צה"ל

לא ייאמן: ראשי המפלגות החרדיות פועלים בכל הכח להעביר את חוק הגיוס – שנוסח בידי ועדה של צה"ל ומשרד הביטחון, עוד לפני שפורסמה טיוטה ממנו

האם ייתכן שהתמוגג החשש הגדול של המפלגות החרדיות מחוק גיוס שמגיע משר הביטחון וצה"ל? נכון לפחות לימים אלה, מתברר שהתשובה לשאלה הזו היא חיובית.

לאתר 'אקטואליק' נודע כי המירוץ של ראשי המפלגות החרדיות להעביר את חוק הגיוס במהרה החל, והם דורשים לקדם את החוק החדש שעליו עמלה ועדה של צה"ל עוד לפני שפורסמה טיוטת חוק.

ע"פ בכיר ב'אגודת ישראל', משיחות שבוצעו בין ראשי המפלגות לשר ליברמן, החוק החדש תואם כמעט במלואו את הבקשות של המפלגות החרדיות והן לא דורשות להצמיד אליו חוק פרי יצירתם.

ראשי המפלגות החרדיות דורשים לקדם את טיוטת החוק לכדי תצהיר שיוגש לועדה, על מנת להגיע להצבעה כמה שיותר מהר, והתיקונים שיצטרכו לשנות יהיו בועדת חוץ וביטחון תוך כדי שהחוק מקודם לקראת מעבר במליאה.

הבכיר ב'אגודת ישראל' טוען כי "הזמן משחק לרעתנו. עוד חודש וחצי המליאה יוצאת לפגרה, ולאחר שבדקנו הבנו שהחוק של ליברמן וצה"ל בכלל לא נורא ואף מטיב איתנו במספר פרמטרים. לכן הוחלט לקדם את החוק כדי להתחרות בזמנים, ואת התיקונים לעשות תוך כדי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.