לא מספיק לכבות השריפה – צפו בכינוס אדיר של ארגון "תורת המשפחה" – גלריה

בכינוס ענק ומרשים במינו באולמי 'בית ישראל' בירושלים עיה"ק השתתפו למעלה מחמש מאות מוצ"ים ורבני קהילות שנערך על ידי ארגון 'תורת המשפחה' – המרכז העולמי לייעוץ והדרכה בנושא טהרה ורפואה בראשותו של הרה"ג ר' יצחק מלבר.

הכינוס המיוחד עמד בסימן חידושים בתחום הטהרה והרפואה והוא נועד לתת כלים מעשיים בסוגיות הקשות של רפואה והלכה, ולסייע לרבנים במקרי דילמות רפואיות מסובכות.

הכנס נערך זה השנה השנייה , אולם גם מארגני הכנס לא האמינו למספר הבאים ששילש עצמו מהשנה הקודמת. "אמרו לי רבנים מפורסמים שיש כנסים שאסור להפסיד" אמר באירוע אחד מרבני הקהילה החרדית בחיפה שלא השתתף בשנה שעברה.

את הכנס הנחה בטוב טעם מייסד המכון והעומד בראשו הרה"ג ר' יצחק מלבר שהודה לכל המשתתפים שבאו מקצוות הארץ ליום שלם וגדוש של רפואה והלכה. לאורך כל היום שיתף הרב מלבר את הנוכחים מניסיונו העצום. הוא הגיש מבחר אנקדוטות שהצטברו במהלך השנה בקו המיוחד שמפעיל הארגון – 'טהרנו', בעיות הלכתיות שנפתרו על ידי גדולי הרבנים ובשיתוף בכירי הרופאים בישראל. "לא מספיק לכבות את השריפה" אמר הרב מלבר, "באנו לכאן כדי ללמוד רפואה מונעת. איך לעצור דברים מראש".

גם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו שהיה אמור על פי התוכניה להגיע רק ל-3 דקות, לברך את הנוכחים ולהמשך בדרכו, היה המום מול הקהל הגדול, המכובד והמגוון שגדש את האולם. בנאומו שהתארך אמר פרופ' גמזו כי הוא מתרגש לראות מאות רבנים שטרחו ובאו להתמקצע בתחום ולתת לשומעי לקחם את הסיוע הטוב ביותר. "אני מרים את הכפפה" אמר מנכ"ל משרד הבריאות "ומתחייב כאן בשם המשרד לשתף פעולה בתחום ולתת סיוע בכל מה שנוכל".

בהמשך דבריו גילה פרופ' גמזו לרבנים הנוכחים כי הוא מרגיש קשור לאירוע כיון שתחום התמחותו הרפואית הוא רפואת נשים. "עד היום, פעם בשבוע אני מגיע למרכז הרפואי איכילוב בתל אביב ליום עבודה רגיל" חשף המנכ"ל והדגיש את החשיבות שיש למובילי דעה בתחום המשפחה "אתם מובילי הדעה של הציבור" אמר. בסיום דבריו ובניגוד לתוכניתו המקורית נשאר מנכ"ל משרד הבריאות עוד זמן רב באולם והקשיב לדיונים הפוריים.

את מושב הבוקר פתח יו"ר המועצת הרפואית של ארגון תורת המשפחה פרופ' שמחה יגל המשמש כמנהל מחלקת נשים בהדסה שעלה לנאום את הנאום הראשון שעסק בנושא לידה בסיכון. אחריו הרצה פרופ' אמנון בז'ינסקי – מנהל מרכז לבריאות האשה בהדסה עין כרם בנושא טהרה והלכה בגיל מבוגר.

במושב השני נאמו ד"ר שלומי כהן מומחה ברפואת נשים בבית החולים שיבא שהציג מצגת מפעימה עם טכנולוגיות חדשות ברפואת נשים, אחריו דיבר ד"ר ברונו רוזן שהרחיב אף הוא על החידושים המשמעותיים שנכנסו לשימוש בעולם הרפואה ועל האפשרויות ההלכתיות הטמונות בהן.

אחריו עלה יו"ר מכון פוע"ה הרב מנחם בורשטיין וחלק עם הציבור את נסיונו העשיר בעצות פרקטיות לרב בכל נושאי הלכה ורפואה.
הרצאה ייחודית יוחדה לנושא בריאות הגבר בגיל מבוגר אותה העביר ד"ר רונן הולנד מהמרכז הרפואי איכילוב. ואת הרצאת הסיום העביר ד"ר אלחנן בר און בנושא אחרי לידה ורפואה וטהרה.

רופאים רבים ציינו בדבריהם כי הכנס השנתי בפרט ופעילות הארגון בכל הוא קובע סדר יום במגזר החרדי בכל הקשור לרפואה.
הרב יצחק מלבר, יו"ר הארגון ויוזם הכנס אומר כי התובנות הרפואיות שיצאו עימם הרבנים המשתתפים הן רבים מספור, וכי זרם התודות מכלל המשתתפים שלא מפסיק להגיע הוא בלתי נתפס.

בנוסף מציין הרב מלבר כי בקרוב תיעשה פניה מסודרת בקרב עולם הרפואה לבוא לקראת הציבור החרדי ולראות אותו ככח כלכלי בצריכת שירותי רפואה המבוססים על ההלכה הפסוקה.

"יש צורך גדול בשטח" סיים ברגש הרב מלבר את דבריו, "משפחות רבות פונות לרבנים שמקבלים דרך ארגון תורת המשפחה את הידע והאפשריות לסיוע מבחינה רפואית וכמובן עם כל הדיוקים ההלכתיים לפי הכוונת גדולי הפוסקים. הארגון בעז"ה ימשיך הפעילות לסייע בכל הנושא של רפואה והלכה ובשם ה' נעשה ונצליח".

מאות רבנים שהשתתפו בכנס עשו קידוש ה' גדול כאשר כל המרצים שהגיעו ציינו בהתרגשות את המראה של מאות רבנים מכל החוגים והעדות יושבים יחד ומלבנים דבר ה' זו הלכה בידידות תוך שהם מפרים את הדיונים מניסיונם העשיר.

הרב יצחק מלבר, יו"ר הארגון ויוזם הכנס מציין כי האחדות שנראתה הפכה לשיחת היום אצל הרופאים המשתתפים.
זכינו והגיעו לכנס מוצ"ים מכל הקהילות בארץ ובהם קהילות גור, בעלז, ויזניץ, סערט ויזניץ, קרלין סטולין, פינסק קרלין, אמשינוב, ביאלא, סקוירא, צאנז, באסטאן וחב"ד.

גם הרבנים שהשתתפו נמנים על כל בתי ההוראה המפורסמים בארץ ובהם שבט הלוי, העדה החרדית, העדה החרדית הספרדית, הישר והטוב, אהבת תורה, דרכי הוראה לרבנים, חוות דעת, הגאון רבי ינון יונה, הגאון רבי עזריאל אוירבך, אפיקי מים , הגרמי"ל לנדא, שערי הוראה של הגרש"א שטרן, בית הוראה חניכי הישיבות.

כאמור, הרבנים שליט"א הטריחו עצמם לבוא מכל רחבי הארץ, על מנת להתמקצע ולסייע לשומעי לקחם. כך נראו רבנים מהערים ירושלים, בני ברק, אשדוד, ביתר עילית, מודיעין עילית, אלעד, בית שמש, אופקים, תל ציון, קרית גת, חיפה, חולון, בית שאן, רחובות, כפר חב"ד, לוד, בת ים ועוד.

צפו בגלריית ענק מהכנס המרשים:

כנס תורת המשפחה (7)

כנס תורת המשפחה (8)

כנס תורת המשפחה (9)

כנס תורת המשפחה (10)

כנס תורת המשפחה (11)

כנס תורת המשפחה (1)

כנס תורת המשפחה (2)

כנס תורת המשפחה (3)

כנס תורת המשפחה (4)

כנס תורת המשפחה (5)

כנס תורת המשפחה (6)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אשרינו שיש לנו את הרב מלבר. כל הכבוד לאירגון תורת המשפחה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. מדהים מה הרב מעלבר עושה למען הכלל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב