לא מפחד: אסד יצא מדמשק

הנשיא הסורי בשאר אל-אסד אזר אומץ לצאת מהבירה דמשק ולהגיע לבסיס הרוסי חמימים, הנמצא סמוך ללטקיה – צפו

לראשונה מאז פרוץ מלחמת האזרחים – הנשיא הסורי בשאר אל-אסד אזר אומץ לצאת מהבירה דמשק ולהגיע לבסיס הרוסי חמימים, הנמצא סמוך ללטקיה. זו הנקודה הצפונית ביותר בסוריה שאסד הגיע אליה מאז החלה המלחמה הפנימית בסוריה, לפני יותר מ-6 שנים.

בבסיס חמימים מרכז צבא רוסיה את כוחו האווירי במדינה הערבית השסועה, ומשם ממריאים מטוסי ומסוקי הקרב שתוקפים את יעדי המורדים, מאז 2015.

"הנשיא מר בשאר אל-אסד ביקר היום בבסיס חמימים הצבאי, ועשה סיור בין כלי הטיס של חיל האוויר הרוסי הנמצאים בבסיס וביניהם אחד ממטוסי הקרב המתקדמים בעולם –su35", נמסר בהודעה הרשמית של סוכנות הידיעות סאנ"א. "הנשיא גם סקר את המערכות הצבאיות החדשות שנמצאות בבסיס".

במהלך הסיור פגש הנשיא הסורי במספר חיילים וקצינים המשרתים בבסיס, וגם את רמטכ"ל צבא סוריה הגנרל וולירי גירסימוב.

בתום ביקורו הוא כתב בספר האורחים: "בשמחה ובגאווה רבה בקרתי היום בבסיס חמימים הצבאי, במהלכו נפגשתי עם הלוחמים והטייסים הגיבורים שהגיעו מהידידה  רוסיה לסוריה, כדי לתרום לצד אחיהם הסורים מגבורי הצבא הערבי הסורי – להגנה על הזכות, הצדק ועל החוקים הבינלאומיים והמוסר האנושי".

לדבריו, "מעבר לכלי הנשק, רוסיה שלמה  בחיי בניה, וזה שיא היכולת של אדם להגיש לאחיו. העם הסורי לא ישכח את התייצבות אחיו הרוסים לצדו במלחמה לאומית זו, אנו מצדיעים לכל הלוחמים הרוסים, לצמרת בסיס חמימים, ולצמרת הצבאית הרוסית, ובמיוחד  לנשיא וולדימיר פוטין", כתב.

ובתוך כך, למרות שלטענת אסד הוא שומר על "הזכות, הצדק והחוקים" על אף שצבאו רצח מאות אלפי מבני עמו – אתמול הזהירו בבית הלבן את אסד מפני מתקפה כימית נוספת כנגד אזרחים – בניגוד מוחלט כמובן לזכות, לצדק ולחוקים הבינלאומיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.