"לא מתיר להטריד גויות במלחמה"

במערכת הפוליטית דרשו מהרמטכ"ל לבטל את מינויו של הרב שכתב לפני כמה שנים באתר "כיפה",כי בתנאים מסוימים מותר לחיילים לבוא על גויות בזמן מלחמה. הרב קרים התנצל { הרב קרים חוזר בו }

סערת מינויו של הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי, במערכת הפוליטית דרשו מהרמטכ"ל לבטל את מינויו של הרב שכתב לפני כמה שנים באתר "כיפה",כי בתנאים מסוימים מותר לחיילים לבוא על גויות בזמן מלחמה.

בעקבות הדברים, ראש אגף כוח האדם אלוף חגי טופולנסקי זימן את אל״ם קרים לשיחה, במהלכה הבהיר קרים כי אין שום היתר בעיתות שגרה וחירום לפגוע בנשים.

, רל"ם קרים הדגיש כי הוא אחד מיוזמי הכללים שמאפשרים לכלל החיילים להשתתף באירועים בהם מושמעת שירת נשים.

הרב מצר על הפרסומים בכלי התקשורת ביממה האחרונה, וציין כי צה״ל הוא צבא עם ממלכתי והוא גאה להוביל את הרבנות הצבאית הראשית ומתחייב לפעול בממלכתיות, בתבונה וברגישות בתפקידו.

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) טענה כי הדברים של אייל קרים מקוממים"אין פה מקום לפרשנויות או פלפולים", אמרה לבני לחדשות 2 Online. "העובדה שהרב הראשי המיועד בכלל עסק, ולו תאורטית, באפשרות לאונס נשים ונגד שירתן או גיוסן – הופכות אותו ללא ראוי בצה"ל". גם בעמותת נעמ"ת הודיעו כי יפנו לצה"ל וידרשו הבהרות לאמירות הפוגעניות.

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה כי קרים "אינו ראוי לייצג את המוסר היהודי בשום צורה שהיא". גלאון הוסיפה כי "ההתבטאות המחרידה, הגזענית והאלימה שלו שמתירה את דמן של נשים לא היתה עוברת בשום מקרה בו אדם מתמנה לתפקיד בכיר, ובטח לא כשהוא מקבל לידיו את המטה הדתי של אחד מהאירגונים הגדולים במדינה שמעביר תחתיו אחוזים ניכרים מהצעירים במדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.