עודה על המפגש עם משפחות הרוצחים: "מוסרי וראוי"(וידאו)

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה לא מתנצל: בראיון ל'ערוץ 2' הבהיר כי אף הוא אם היה נקלע לאותה סיטואציה היה עומד דום לזכר המחבלים. לטענתו, ביקור הח"כים הערבים את משפחות המחבלים הינו מעשה הומניטרי מוסרי וראוי. עוד הוסיף עודה כי קבורה הינה זכות של כולם. צפו {לא מתנצל}

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת ח"כ איימן עודה לא מתנצל: בראיון ל'ערוץ 2' הבהיר כי אף הוא אם היה נקלע לאותה סיטואציה היה עומד דום לזכר המחבלים. לטענתו, ביקור הח"כים הערבים את משפחות המחבלים הינו מעשה הומניטרי מוסרי וראוי. עוד הוסיף עודה כי קבורה הינה זכות של כולם.

מוקדם יותר בדיון עם ראשי מפלגות הקואליציה, סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו על גיבוש הצעת חוק שתאפשר לכנסת להשעות חבר כנסת בגלל התנהגות שאינה הולמת.

ההשעיה תיכנס לתוקף עם רוב מיוחס של 90 ח"כים, בדומה למנגנון הקיים היום בחוק להשעיית נשיא מדינה ויו"ר כנסת או סגניו.

הצעת החוק מגיעה בעקבות פגישת חברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת עם משפחות של מחבלים שביצעו פיגועי טרור רצחניים.

(באדיבות רשת)

בישיבה טען ראש הממשלה שרבים מאזרחי ישראל חשים שחברי הכנסת האלו לא מייצגים אותם. "אנחנו עושים מאמצים גדולים, השקעה גדולה, כדי לשלב את האזרחים הערבים בחברה הישראלית והם עושים את ההיפך הגמור. הם בונים חומות של שנאה" אמר נתניהו, והוסיף: "אני מנסה לדמיין מה היה קורה בפרלמנט הבריטי או בקונגרס האמריקני אם חברי פרלמנט או חברי קונגרס היו הולכים ועומדים דום לזכר מרצחים שרצחו אזרחים בריטים או אמריקנים. אני חושב שהייתה קמה צעקה גדולה מאוד ובצדק".

חברי הכנסת מבל"ד תקפו היום את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שהצהיר כי הוא שוקל לקדם שינוי חקיקה שימנע מהם לכהן בכנסת. לדברי חברי בל"ד, "נתניהו הבין שאין כל בעיה אתית או פלילית במגעים שקיימו חברי הכנסת לשחרור גופות המחבלים, ולכן הוא מנסה לזכות בהון פוליטי על ידי קידום חקיקה שתפגע בייצוג הפוליטי של המיעוט הערבי".

ח"כ באסל ג'טאס אמר: "הוא מודע היטב שמטרת הפגישה שלנו הייתה אך ורק לקדם את שחרור הגופות, אבל הוא ממשיך לסלף את העובדות ולהסית נגדנו, במיוחד נגד בל"ד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.