לא מתערב? תשובת דרעי על מצוקת הדיור

יממה האחרונה הואשמה תנועת שס כי לא מתערבת ופועלת למען הפתרון מצוקת הדיור החרדית, בדיון שנערך במליאת הכנסת השר דרעי במליאה בתשובה לשאלת ח״כ מוזס:

מצוקת הדיור:  ביממה האחרונה הואשמה תנועת שס כי לא מתערבת ופועלת למען הפתרון מצוקת הדיור החרדית, בדיון שנערך במליאת הכנסת השר דרעי במליאה בתשובה לשאלת ח״כ מוזס: ״יכולתי לומר שלקחו ממני את מנהל התכנון ואני לא מעורב בכל מכרזי המחיר למשתכן וכו. למרות זאת, אני לא מקבל בשום אופן הדרה מכוונת של ציבור חרדי מצד ראשי ערים בתחום הדיור. אני לא מדבר בנושא אלא עושה. ישנה ועדת גבולות שאני מופקד עליה ואני בקשר עם ראשי הערים בנושא ובקרוב תשמעו תוצאות״.

 

בתשובת לח״כ שטרן מדוע לא לקרב את הרפורמים המוכנים להסכמות, אמר השר דרעי:״הרפורמים הם אחים שלנו אבל הם גורמים נזק גדול ליהדות. הייתי השבת בכרמיאל והמארחים שלי, יהודים מסורתיים, הראו לי מבנה שנבנה על פי החלטת בג״צ כבית כנסת רפורמי. אמרו לי שביום כיפור הביאו לשם טרמפולינות לילדים ודוכני משקאות וממתקים. הראו לי מבנה נוסף בעיר גם הוא בית כנסת רפורמי.

בשניהם ביחד יש שם אולי עשרה אנשים. אחד נוסח ספרד ואחד אשכנז. באחד מנגנים בגיטרה ובשני באורגן. אז אני שואל אותך: זו היהדות שאתה רוצה לקרב? אם זו היהדות – אני מוותר עליה. זה לא בית כנסת אלא משהו אחר. היהדות שאני מכיר זו ההולכת לפי השולחן ערוך. שמשמרת את ההלכה.

מה יש לרפורמים מהכותל? הרי אני מתפלל שייבנה שם בית המקדש ויקריבו קורבנות ותהיה לשכת הגזית. הם הרי לא מאמינים בזה, אז מדוע הם באים לכותל? מה יש להם ממנו? הם רק רוצים לעורר פרובוקציות ופירוד בעם. הם במתכוון מנסים להרוס ולהחריב את הדרך המקורית בכל תחומי היהדות״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.