"לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח יספסרו במידע הפרטי שלנו"

"מטרת הצעת חוק זו היא להבטיח את שמירת סודיות המידע הרפואי של המבוטח"

ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני) הציג תיקון לשימוש במידע האישי ושמירת סודיות רפואית בביטוח. ח"כ עמר בר-לב: "חברות הביטוח מנצלות את עוצמתן וחוסר היכולת של האזרח הקטן להתמודד איתן, ומתנות מתן ביטוח בחתימת המבוטח על דרישות דרקוניות שאין להן דבר וחצי דבר עם נושא הביטוח. בכך מפרות החברות את זכותו של אדם לפרטיות, תוך שימוש במידע הרפואי האישי של המבוטח גם לצורך שיווקי ולכל צורך הנראה בעיניהן לגיטימי. לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח תוכלנה לספסר, לסחור ולעשות שימוש לצורכיהן במידע הפרטי ביותר של המבוטחים".

עוד הוסיף בר-לב: "בנוסף, על-פי רוב, דורשות חברות הביטוח מהמבוטח שישחרר אותן מחובתן לשמור המידע האישי שלו בסודיות".

מתוך דברי ההסבר בהצעת החוק: "מטרת הצעת חוק זו היא להבטיח את שמירת סודיות המידע הרפואי של המבוטח, ולהבטיח שהשימוש במידע הרפואי ייעשה לטובת ביטוחו בלבד בהתאם לצרכי חברת הביטוח. כמו כן, ההצעה קובעת שחברת הביטוח תהא מחויבת להבהיר למבוטח שאינו חייב להסכים לאפשר לחברה להשתמש במידע הרפואי האישי שלו לצרכים שאינם התקשרות עמו בלבד".

ח"כ בר-לב הסכים לבקשת הממשלה לדחות את ההצבעה על הצעת החוק ב-90 יום, וזאת לאחר שהגברת דורית סלינג'ר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון עדכנה אותו כי בכוונתה לפרסם ב-1.7.2018 חוזר ביטוח כנוסח החוק, שיחייב את כל חברות הביטוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.