לא נופלת ברשת

הרגעים של קבלת ההחלטה להיכנס למסך התקשורתי בלי לחשוב מה יגידו ואיך אני אעשה את זה כחרדית עם פאה, בת 27 ואמא ל-6 ילדים מדהימים. זאת המטרה של ליבי נחימובסקי, שלוש מצלמות בבית והפקה מטורפת לצלם את הילדים בבוקר כמו שהם כדי להעביר בסרטון של דקה וחצי את התמונה של אמא מאושרת עם חיוך מתוק גם כשקשה. "אל תוותרו על החלום"

הסיפור של ליבי הוא סיפור מתוק של אישה שעדיין ילדה עם 6 ילדים שהחליטה לעשות קריירה של קריינות בפריים טיים והכל מתחיל מהחלומות של גיל 8. נחשפתי לליבי אחרי שהבת שלי שלחה לי סרטון מתוק ואמרה לי "אמא את חייבת לראות אותו", אני משתפת אותך בפייסבוק. אני כמעט לא רואה סרטונים, אין לי סבלנות לשבת ולראות אותם. את הסרטון הזה שירה הכריחה אותי לראות, ולמה כי הוא הכי מאפיין אותי בסופי שבוע כשאני באפייה ובבישולים לשבת. לא משנה מה רשימת הקניות שאני אעשה, לא משנה שאני יודעת בדיוק מה אני רוצה לבשל ולאפות עם רשימת קניות מסודרת תמיד חסר לי מצרכים והם הקטנטנים שלי שהם כבר די גדולים הולכים שוב ושוב למוכלת כדי לרצות אותי בעוד מוצר לעוגה של שבת.

התוצאה אחרי הסרטון הובילה אותי לפגוש את ליבי ולשאול אותה איך היא הגיעה לכל זה, ואיך היא חשבה וידעה שכולנו ככה, צריכות משהוא אחד אחרון מהמכולת לעוגה המנצחת.

ליבי נחימובסקי בת 27 חבדנקית שגדלה בבני ברק ואח"כ ביישוב חשמונאים התחתנה בגיל 18 וכבר שנה אחרי החתונה ילדה את הילד הראשון וב"ה היום היא אמא במשרה מלאה ל-6 ילדים.

ליבי נחימובסקי (צילום: יח"צ)

 

ספרי לנו איך הכל התחיל?

כבר כשהייתי בת 8  יש לי סרטון שאני מחזיקה מברשת שיניים ושואלת את המשפחה שלי מה אתם רוצים לאכול, גם בבית הספר הייתי הילדה שבהצגות לקחו אותה לתפקידים ראשיים, או להנחות את הערב של בית הספר. פחד קהל אף פעם לא היה לי.

כשהתחתנתי ונולדו הילדים פחות יכולתי להתעסק בזה ובמיוחד שהילדים ב"ה הגיעו ברצף אז למי יש זמן להתעסק בקריירה.

לפני שנה וחצי ראיתי ידיעה על קורס קריינות של 8 חודשים וזה תפס אותי בחלום הישן לעשות משהוא עם עצמי, בקורס לומדים ועושים כתבות שטח עם המצלמה ביד.  אחרי 8 חודשים חשבתי שזהו סיימתי עם הלימודים ואני יכולה להתחיל לעבוד בפריים טיים בערוץ 10 או 2 ולהתחיל בתוכנית הבוקר שלהם, בלי שום בושה נכנסתי לחדר של עורך תוכנית הבוקר של קשת, אמרתי יפה בוקר טוב, אני רוצה לעבוד פה ולהגיש תוכנית בוקר, כמובן שהריצות של תלכי, תבואי ותשלחי קורות חיים במייל ובינינו מי את בכלל ליבי נחימובסקי ?! הרי אף אחד לא מכיר אותך. ועוד לפריים טיים שבו לוקחים רק סלבס מוכרים.

זו בעצם אכזבה גדולה?

הכי חשוב מבחינתי לא להישבר, אז חלק מהדרך זה גם ליישם את מה שלמדתי בקורס. באחד השיעורים אמרה לנו אחת המנחות, לא משנה כמה אתם טובים כל עוד לא מכירים אתכם שום דבר לא יעזור אף אחד אבל אף אחד לא ייקח אתכם לשום תוכנית והעצה שלה הייתה, קחו מצלמת ווידאו  ופשוט תעדו את עצמכם כל הזמן, תלמדו לדבר אל המצלמה.

וכך זה התחיל, קניתי מצלמת ווידאו והתחלתי לתעד את עצמי בבית, העלתי לפייסבוק ופתאום זה רץ ברשת והתחיל להיות וויראלי, דיברו על זה בתוכנית טלוויזיה. הכנתי סרטון בבית, בערב הכנתי את הבגדים לילדים על הספה ובבוקר קמתי במרץ המצלמות עומדות במקום ומוכנות לצילום המשפחה ואני רק צריכה ללחוץ פליי וכמובן להתחיל לשתף את העולם עם מה שמתחולל בבית, במקומות הכי רגישים שלנו כמו שעת הבוקר המקודמת עם 6 ילדים, להתחיל להלביש את כל החבורה, ולהכין סנדוויצ'ים, לצחצח שיניים ולשלוח לגנים בסוף כל הסרטון הקצרצר והיפה הזה אני כמעט מתעלפת על הספה ובעלי מגיש לי קפה. זה תפס תאוצה ברשת וכך התחיל ה"ליביבלנד" של היום. התחלתי להנות מאוד מהעשייה. היום אני חושבת על סרטונים כבר בלילה, מתעוררת ומתחילה לכתוב אותם. יש הרבה שיתופים ברשת, אמהות התקשרו או שלחו מיילים איך את מסתדרת עם 6 ילדים? איך את עושה את זה? "לי יש 3 ילדים וקשה לי", נשים קיבלו ממני השראה לאמהות ואני קיבלתי מכולן כח להמשיך עם העשייה שלי.

 

איך התגובות לשילוב הזה של אמא חרדית וכוכבת רשת?

יש את האנשים הקרובים אלי, וגם את הרחוקים שהגיבו בהרמת גבה, והתחננו שאני יוריד סרטונים, ובאמת בהתחלה הייתי מעלה ומורידה כי מה יגידו, אבל כשראיתי את התגובות החיוביות זה נתן לי כח להמשיך. היום אני לא מורידה סרטון גם כשזה לא נראה לי הכי מושלם. כי ככה זה הכי אמיתי.

בכל זאת איך כל זה מסתדר עם הבית ?

אני בחרתי לגדל את הילדים שלי מתוך שמחה ואושר, הבית שלי מאוד שמח, אני לא מתעצבת בקלות, מנסה כמה שיותר להנות מהחוויה. ואת זה אפשר לראות על החיוך שלא יורד מפניה כל הראיון, ילדים זה השמחה ואני רק באמצע הדרך של משפחה גדולה. חלק מהשאיפות שלי זה לפתוח בית לאמהות ושיהיה שם שיח על אמהות וילדים שנוכל להיפגש שם ולשפוך את הכל ולקבל עצה אחת מהשנייה.

משפחת נחימובסקי (צילום: באדיבות המשפחה)

 

בעלך מתמודד עם תופעת ה"ליבילנד"?

היום הוא כבר חושב על הסרטון הבא, אוהב מאוד את מה שאני עושה. משתף פעולה כמו שאתם רואים בסרטונים. השם לילבנד בא ממנו מהשם ליבי שנהפך לליבילנד כמו ליבי חיה ב- לה לה לנד.

מאיפה באה ההשראה לצלם כל פעם משהו חדש?

ההשראה שלי באה מהילדים, יש לי מחברת שבה אני רושמת את כל המילים והמשפטים שהילדים שלי אמרו במשך חייהם, והם עדיין קטנים. המסר שמועבר בסרטונים הוא בעצם מה שקורה לכל אחת בבית. הרצון לאפות והקניות שלא בדיוק הבינו מה אנחנו רוצות, או דייט זוגי בסוף יום עם הילדים והעבודה. וכשראיתי את התגובות הטובות והחיוביות הבנתי שלכולנו זה קורה וזה נתן לי כח להמשיך.

כחרדית שמככבת ברשת – שנחשבת למתירנית, מהו הקו האדום?

הדבר הראשון שלי זה הצניעות לפני הכל, אני חרדית וכך ישארו הסרטונים שלי והמסר שלי הוא שחרדיות יכולות לעשות הכל גם במגבלת הצניעות והדרך שלנו. ולדעתי זה מועבר בצורה שמסתכלים עלי ב- ואוו לא רק לבוש חשוף עושה את העבודה. עובדה! מליון צפיות בסרטון ביוטיוב לגמרי מוכיח את זה.

קו נוסף זה את הילדים שלי ובעלי, שהכל יהיה מתוך שמחה ורצון. יש לי ילד אחד שלא אוהב להצטלם ואני מכבדת אותו, כמעט לא תראו אותו בסרטונים. לערוך סרטון עם הילדים זאת עבודה מאוד קשה זה שיתוף פעולה שמצריך ממני עבודה של ימים.

 

קו אדום ?! הילדים

 

אין רגעים של  "למה נכנסתי לזה"?

ממש לא, הבית שלנו מאוד לא שגרתי, מגידול ילדים ועד עשייה ברוכה של בית חב"ד בכריתים. כמה פעמים בשנה, במיוחד בחופשות ובחגים אנחנו בכרתים, יש לנו שם בית חב"ד לנהל. זה דורש ממני לארגן ולבשל לאורחים שבאים לשם, רובם ישראלים או תיירים מהעולם.

בחרתי לגדל את הילדים ולא לצאת לעבוד, ולכן כשבעלי לא בארץ או בעבודה אין אצלי מטפלת אני לוקחת את כל האחריות עלי.

ישנה מטרה או ניסיון להעביר מסר ?

רציתי ואני עדיין רוצה שיכירו אותי כמו שאני, אמא צעירה עם משפחה גדולה שבעז"ה  תמשיך לגדול. אשמח היום שיזמינו אותי לעשות משהוא, כמו פאנל נשי, לדגמן או להנחות תוכנית, הכל מהמקום שכבר מכירים אותי כ"ליבילנד", אני בהחלט בתחילת הדרך אבל יכולה להגיד שכבר סללתי אותה קצת. אני חושבת שהכל אפשרי את רק צריכה לסמן את המטרה שלך, להגיע אליה לאט לאט אבל בטוח.

אולי זה ישמע חומרי קצת אבל השאיפה שלי היא לשדר בפריים שהטיים, ואספר לך סיפור. אחד מהמנחים בקורס לקריינות היה אברי גלעד,  שאמר לי "כחרדית עם פאה על הראש לא תגיעי לשדר בפריים טיים". אז זה החלום שלי הוא להוכיח שגם חרדיות יכולות להגיע לשם.

"עם חיוך וסובלנות אגיע רחוק".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את מתוקה אבל לא צנועה נקודה!

  חמדתי זה נחמד אבל את לא צנועה, לא לפי רוח ההלכה.
  זה קרירה למדומיינות!!!
  פריצות לכל דבר, אין לך לגיטימציה לעשות כאלה סרטונים כי זה נקרא מכשילה את הרבים!!! רוצה לשחק ולהופיע?
  יש מלא סרטים לציבור הנשים לכי ותשחקי שם.

  נועה |
  הגב
 2. חבדניק

  אנשים פרובוקטיבים ואומללים ולא מייצגים את חבד בשיט,הכל יחצ

  היא ובעלה במצב נפשי לא 100% |
  הגב
 3. יפה מאד אבל לא בתור חבדניקית

  מותר לה לעשות והיא עושה סירטונים חמודים,
  אבל היא לא מייצגת את הצניעות שהרבי דרש מבנות חבד,
  בתור אדם פרטי , היא מוכשרת מאד ומאחלת לה הרבה הצלחה,

  דיני |
  הגב
 4. לא קשור לחבדניקית

  פאה ארוכה והיחשפות לכל העולם ואשתו זה לא צניעות! נקודה.
  ולגמרי לא קשור להיותה חבדניקית.
  חבדניקית אמיתית שקשורה לרבי מקפידה לא להיות פרוצה ולהיחשף עם פאה ארוכה לכל העולם ואשתו. ובכנס השלוחות מעניין אותה דברים אחרים מאשר אוכל וחנויות וטיים סקוור בלילה במנהטן…

  מרחמת עליה…
  חוץ מזה שעושה קצת צחוק מעצמה…

  חסידה של הרבי |
  הגב
 5. לאורטל אלקובי

  שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו
  חבל שאת מכפישה ציבור שלם על בסיס כתבה זו ועל כל אדם מישראל כדאי שתראי את הטוב שבאדם באשר הוא
  חיזרי בך !!

  רעות |
  הגב