לא ניתן יהיה להנפיק תעודות זהות בישיבות ובסמינרים החל מה1 למארס

יאלצו להגיע יחדיו עם הוריהם להזדהות במשרד הפנים{ביומטרי}

כניסת החוק לתוקף בסוף החודש הלועזי,  תגרום לכך שלא יתאפשרו עוד הנפקת תעודות זהות ודרכונים בצורה מרוכזת. המשמעות היא  שעד היום בני הישיבות ובנות הסמינרים שנהנו מכך שהיה ניתן להנפיק את תעודות הזהות בצורה מרוכזת במתחם הישיבה, והם לא נאלצו לנדוד עד ללשכת משרד הפנים הקרובה למקום.

השינוי מגיע עקב כניסת החוק המחייב הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי לתוקפו, אשר מחייב כל אזרח להטביע גם את טביעות האצבע ותמונת הפנים בתעודה החכמה, הליך אשר לא יתאפשר בצורה ניידת בהיכלי הישיבות ובסמינרים, זאת עקב מכשור הצילום והטבעת טביעת האצבע שאינם ניתנים להתניידות.

בנוסף, בחור ישיבה ובת סמינר מתחת לגיל שמונה עשרה ומבקשים להוציא אמצעי זיהוי יאלצו להגיע יחדיו עם הוריהם להזדהות במשרד הפנים לצורך קבלת התעודה.

כאמור, על פי הצעת החוק החדשה יחויבו האזרחים למסור את טביעות אצבעותיהם ותמונה ביומטרית של תווי הפנים לצורך הנפקת תעוזת זהות ביומטרית חכמה וזאת מידי חמש שנים, לאור דרישת הוועדה תאלץ הרשות הביומטרית למחוק את המאגר הביומטרי בתום חמש שנים, כך שיישארו רק התעודות החכמות נושאות הנתונים הביומטריים ללא מאגר כללי, בנוסף בכל שנתיים תתקיים נקודת מבחן אובייקטיבית לנחיצות המאגר תוך שקיפות כל ההליך לציבור, אזרח אשר מתחרט וירצה לצאת מן המאגר נתוניו ימחקו לאלתר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.