לא נכנעים לטרור: החב"דניקים כבשו את חברון(גלריה)

כ-700 חסידי חב"ד ובראשם רבני בי"ד רבני חב"ד הגיעו בשבוע שעבר לחברון לכבוד הילולת הרבנית מנוחה רחל סלונים. "דווקא בזמן הפיגועים חשוב לנו להראות – חברון מאז ולתמיד" {תיעוד ענק}

לא נכנעים לטרור: חברון הפכה בחודשים האחרונים לבירת הטרור והפיגועים הרצחניים, אולם חסידי חב"ד החליטו כי דווקא כעת זהו הזמן לחזק את העיר והישוב היהודי השוכן בה.

בשבוע האחרון פקדו את חברון כ-700 חסידי חב"ד מכל רחבי הארץ, ובראשם רבני בי"ד רבני חב"ד, וזאת כחלק מציון יום ההילולה של הרבנית מנוחה רחל סלונים זי"ע, נכדתו של האדמו"ר הזקן בעל התניא מייסד חסידות חב"ד, אשר עלתה לחברון לפני כ-172 שנה, מיסדה את הישוב היהודי בחברון, ונקברה בחלקת חב"ד בבית העלמין העתיק בעיר.

היוזמה להגעת מאות החסידים נולדה לפני כשבועיים, כאשר באוהל המחאה של ברוך מרזל במקום הרצח של גינאדי קאופמן הי"ד סמוך למערת המכפלה, התכנסו שליח חב"ד בחברון הרב דני כהן וחסיד חב"ד יהונתן (יוני) רובין, ויחד עם מרזל דנו בפעילות הציבורית הנדרשת בעקבות גל הפיגועים הרצחני. השלושה החליטו כי דווקא כעת הזמן לחזק את חברון ולהעצים את יום השנה לפטירת הרבנית, אשר בו מגיעים מדי שנה מתפללים לקברה.

בית הדין של רבני חב"ד הצטרף ליוזמה והרבנים פרסמו קריאה להגיע לחברון ולחזק את העיר, יוזמה אליה נענו כאמור מאות רבות של חסידים שסיירו ביום רביעי האחרון ברחבי העיר.

בראש החסידים עמדה משלחת של רבני בית דין רבני חב"ד ובהם הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי – מזכיר בית דין רבני חב"ד ומד"א דנחלת הר חב"ד. הרב מנחם מענדל גלוכובסקי – סגן מזכיר בית דין רבי חב"ד ורב קהילת חב"ד ברחובות. הרב זאב דב סלונים, רב מרכז העיר ירושלים. הרב אליהו יוחנן גור אריה, רבה של חולון. הרב משה הבלין, רב הערים קריית גת ושדרות וראש ישיבת תומכי תמימים קריית גת.

במשך שעות ארוכות סיירו הרבנים והחסידים בחברון, כשאת פניהם מקבלים ראשי היישוב היהודי בחברון; ברוך מרזל, הרב הלל הורביץ, נעם ארנון, וראש מועצת קרית ארבע מלאכי לווינגר.

האירועים החלו בעליה המסורתית לציון הרבנית מנוחה רחל נ"ע בחלקת חב"ד בבית העלמין העתיק בחברון, כשרבים מהחסידים עושים את דרכם ברגל וממלאים את רחובות העיר ביהודים.

הרבנים אף ערכו סיור בסמוך לבית רחל ובית לאה אשר נגאלו בידי יהודים ופונו לפני כשבועיים בהוראת שר הביטחון.

בהמשך נערכה עצרת תפילה וזעקה במערת המכפלה, ולאחר מכן נערך מעמד 'הקהל' בהתוועדות המונית ב'מרכז גוטניק' הסמוך למערת המכפלה.

המעמד התקיים בהשתתפותם ובראשותם של רבני חב"ד, ראשי היישוב היהודי בחברון וראשי איגוד הצאצאים של 'בעל התניא' הרב יצחק מאיר והרב משה צבי הלפרין.

הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי – מזכיר בית דין רבני חב"ד דיבר באירוע על החובה לצאת מהאדישות אל מול המצב, והרב מנחם מענדל גלוכובסקי – סגן מזכיר בית דין רבי חב"ד דיבר על דבריו הברורים של הרבי מליובאוויטש בעניין איסור מסירת שטחי ארץ ישראל לאויב, ומצוות לא תעמוד על דם רעך.

דבריו של הרב זאב דב סלונים, רב מרכז העיר ירושלים וחבר בית דין רבני חב"ד, נכד ישיר (דור רביעי) לרבנית הצדקנית מנוחה רחל סלונים בעלת ההילולה, הזכירו לשומעים כי חברון היא 'עיר האבות' תרתי משמע, הן בדורות הראשונים והן בדורות האחרונים.

הרב הלל הורביץ, נציג ראשי היישוב היהודי בחברון הודה לחסידי חב"ד על התמיכה והחיזוק לעיר האבות ומערת המכפלה.

במקביל נערכה התוועדות לנשים עם השליחה בת שבע כהן ושרה נחשון ממחדשות הישוב היהודי בחברון אשר סיפרו לנשים על דרך חידוש הישוב היהודי בעיר.

יוני רובין ממארגני האירועים אומר: "בימים האחרונים שמענו את ראש הממשלה מדבר על כך שמול הטרור אנו נדרשים ל 'קור רוח', אבל אנחנו חושבים אחרת. מול פיגועים ויתומים, הלוויות ואלמנות – אל לנו חלילה להגיב ב'קור רוח'. אדרבה; אנו נדרשים ל'רוח אחרת'. רוח יהודית, רוח אכפתית, רוח חב"דית – רוח אחרת מחברון.

לא יכול להיות שיהודים נרצחים ואנחנו ממשיכים בשגרה, ואני שמח שלפחות בחב"ד היה עיתוי של התעוררות דווקא עכשיו להגיע לחברון ולהראות שאנחנו לא מפחדים מהטרור. כשמסיירים בחברון על שלל הבתים היהודים העתיקים שנמצאים בה, ומגיעים לקברה של הרבנית מנוחה רחל, רואים בעיניים שחברון שלנו מאז ולתמיד בעז"ה".

צפו בגלריה. צילומים: מיכאל גנזמן
02-02-2016-20-36-38-מנוחה-רחל

IMG-20160203-WA0128

IMG-20160203-WA0129

הורד (2)

הורד (3)

הורד (4) (1)

הורד (7)

הורד

מודעות לקראת האירוע - קרדיט חופשי

רבני חבד עם ברוך מרזל בבתים שנגאלו (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.