"לא נסבול התבססות צבאית של איראן בשטח כלשהו של סוריה"

בפתח ישיבת הממשלה דיבר נתניהו על חשיבות היחסים והתיאום הביטחוני עם רוסיה, על רקע המצב בסוריה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') על פגישתו הצפויה עם נשיא רוסיה פוטין.

"השבוע אמריא למוסקבה, לפגישה חשובה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אנחנו נפגשים מעת לעת כדי להבטיח את התיאום הביטחוני וכמובן לדון בהתפתחויות באזור", אמר נתניהו.

הוא הוסיף, "בפגישה אבהיר שוב שני עקרונות יסודיים במדיניות ישראל: ראשית, לא נסבול התבססות צבאית של איראן וגרורותיה בשטח כלשהו של סוריה – לא שטח קרוב לגבול ולא שטח רחוק ממנו. שנית, אנחנו נדרוש מסוריה, וגם מצבא סוריה, שישמרו באופן קפדני על הסכם ההפרדה מ-1974".

"מובן מאליו שאני עומד בקשר שוטף גם עם הממשל האמריקני. הקשרים הללו עם שתי המעצמות הגדולות הם חשובים מאוד לביטחון ישראל בכל עת ובייחוד בעת הזאת", סיכם ראש הממשלה.

הוא התייחס גם לחוק השואה הפולני ואמר, "באשר לחוק הפולני, מטרת המגעים עם ממשלת פולין הייתה לבטל את הסעיפים הפליליים בחוק הפולני שהטילו מורא על מחקר ושיח חופשי ביחס לשואה. המטרה הזו הושגה. אני מודה לצוות של יוסף צ'חנובר ויעקב נגל שהצליחו להסיר את הסעיפים הפליליים מהחוק הפולני".

"ההצהרה שפורסמה בעקבות שינוי החוק לוותה על ידי היסטוריונית בכירה. אולם, לאחר פרסומה הושמעו הערות שונות. שמעתי בקשב רב את הערות ההיסטוריונים, כולל לגבי כמה דברים שלא נכללו בהצהרה. אני מכבד את זה, ואביא את זה לידי ביטוי", הצהיר ראש הממשלהץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.