"לא נסעתי לחתונת הנגיד בגלל הבנות" (הקלטה)

הבוקר העניק ראש עיירית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, ראיון לרדיו קול חי והביע את תמיכתו במינוי גל הירש שפיקד על מודיעין עילית, וגם מדוע הוא לא נסע לחתונת הנגיד.

על רקע הסערה סביב מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל, התראיין הבוקר ראש עיירית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, לרדיו קול חי והביע את תמיכתו במינוי מי שהיה מפקד חטיבת בנימין שפיקד על מודיעין עילית

.

גוטרמן ששולט 16 שנים בעיר סיפר בראיון לדוד חכם ובצאלל קהאן על הירש  "אני מכיר אותו היטב, מדובר באדם שהוא מנהיג, איש הגון, אינטליגנט, בעל אומץ גדול, מנהיג ששינה את פני מדינת ישראל, קבע גבולות של המדינה לעתיד לבוא, בזמנו שהיה מפקד חטיבת בנימין הוא עסק רבות בעניין גדר הפרדה, יש לו ראיה למרחוק, עליו נאמר: איזהו חכם הרואה את הנולד, הוא קבע בפועל את הגבולות המוניציפליים של מודיעין עילית. מדובר באדם בעל סדר גודל, אמנם הוא נמוך קומה אבל אפשר להגדיר אותו כנפוליאון".

גוטרמן התייחס לביקורת נגד הירש ואמר: "בגלל שהוא אדם שבא לשנות, זה מעורר ביקורת אצל אנשים, בשנת 2000 בתקופת האינתיפאדה – הוא הוביל מהלכים, צבאית, כלכלית וחברתית, מי שמכיר אותו ומבקר אותו זה או בגלל שהוא מפחד מהשינויים שהוא יעשה או שהוא מקנא בו".

 

גוטרמן חשף בשידור כי היה מפגש להירש עם מרן הגרי"ש אלישיב, "יש להירש ברכה שמלווה אותו מהרב אלישיב. בתקופת האינתיפאדה שהחלה בראש השנה, תושבי קריית ספר הרגישו מאוד את ההסלמה, אנחנו בתוך הקו הירוק והרמטכ"ל קבע עוצר והדרך לעיר נסגרה", מספר ראש העיר, "הציבור בעיר היה ברובו צעיר שנסע להורים בבני ברק ובגלל העוצר לא היה שייך להיכנס לעיר. בעקבות כך, נפגשתי עם הירש ודיברנו, אמרתי לו שזה בלתי אפשרי והוא הזיז את המחסום פנימה יותר ובכך נפתחה הדרך לקריית ספר".

"בהמשך, הוחלט שבעקבות החשש הביטחוני – התחבורה הציבורית לא תיסע בכביש 443 אלא דרך כביש מספר 1, דבר שהאריך את הדרך", סיפר גוטרמן, "בהמשך, שנרגע קצת, הציבור ביקש להחזיר את הנסיעה לכביש 443 מכיוון שהדרך מהירה יותר, שוחחתי על זה עם הירש והצעתי לו ללכת ביחד להרב אלישיב. 'מתאים לי לראות את הרב הראשי שלכם' – אמר לי הירש ובעקבות כך נכנסו להרב אלישיב".

גוטרמן סיפר על החלטת הרב אלישיב בעניין כביש 443 "הרב אלישיב ישב איתו עם המפות ונכנס לכל הפרטים, הם שוחחו על המצב הביטחוני באזור. ושאלת כביש 443 עלתה השולחן. הירש הציג בפני הרב אלישיב את הבעיה הביטחונית של הכביש והרב אלישיב ענה לו כי 'פה בירושלים במאה שערים אין לי גדר עם מזרח ירושלים, ולא יודע מה ההבדל בין ערבי ממזרח ירושלים לדיר קדיס".

הרב אלישיב הכריע לבסוף  כי "מה שהצבא אומר וחושב זה מה שצריך לעשות והיות וכרגע יש ספק, נמתין כמה חודשים. לאחר זמן מה נכנס הירש שוב להרב אלישיב שקבע שיש לפתוח את הכביש לתחבורה ציבורית".

לבסוף סיפר גוטרמן על פתיחת שנת הלימודים בעיר ואמר לא נסע לחתונת הנגיד רכניץ שהתקיימה בלוס' אנגל'ס "הלילה" חשף גוטרמן כולן סודרו, רק תחרות תמנע אפלייה". סיכם גוטרמן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אז לא נסעת, אתה חושב שמגיע לך פרס על זה כמו כל דבר שבעיר אתה מבקש שיפרסמו שעשית ,
    מתי תבין שאתה עובד ומשרת ציבור ולא שליט שמאיים על עובדים שלו ותושבים שלו ועושה קומבינות נגד החוק וכו תתחיל להיות בן אדם לפני שתסתבך עם רשויות החוק

    ישראל |
    הגב