"לא נעים שראש הממשלה מבקש שיכתבו כתבות נגדך"

לאחר שנחשפו פרטים בתיק 2000 על כך שראש הממשלה ביקש מבעלי ידיעות אחרונות נוני מוזס כתבה שלילית נגד בנט, הגיב השר בנט לדיווח ואמר: "זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי, זו תחושה לא נעימה". האזינו לראיון.

לאחר שנחשפו פרטים בתיק 2000 על כך שראש הממשלה ביקש מבעלי ידיעות אחרונות נוני מוזס כתבה שלילית נגד בנט, הגיב השר בנט לדיווח ואמר: "זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי, זו תחושה לא נעימה".

"זה מאוד לא נעים, מאוד לא נעים להבין שראש ממשלה פונה למו"ל כדי לבקש שיעשו סדרת כתבות נגד הבית היהודי ובתמורה יסגרו את ישראל היום או משהו כזה", אמר בנט בריאיון בגלצ. "אני יודע שהמשטרה בודקת את הנושא ואני בהחלט אשמח לקבל את האינפורמציה", הגיב בנט למידע שהתפרסם אמש לפיו שמוזס הגיב לנתניהו על בקשתו להכפיש את בנט " טופל".

על הכתבות שתקפו אותו ב-YNET ב-2014, לפני הבחירות אמר בנט: "בזמן אמת לא הבנתי מאיפה כל סדרת הכתבות הללו, שהיו מצוצות מהאצבע, הגיעו. דיברו שם על הקמת מעונות ואני מאוד השקעתי בזה. עכשיו זה מתחבר לי, אבל זה לא בסדר".

"די הופתעתי, רק בשישי חיברתי את הדברים שאז קרו. באמת לא הבנתי",המשיך בנט. "זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי, עכשיו זה סוגר מעגל אצלי. זו לא תחושה נעימה".

על המשבר בקואליציה אמר בנט: "זו הזיה ללכת לבחירות על התאגיד, אין פה הרבה הגיון – משוכנע שאנשים מבוגרים יישבו יחד ויפתרו את הבעיה. חשוב לאזרחי מדינת ישראל שהמדינה תמשיך לתפקד. בחירות זו פגיעה כבדה בתפקוד של מדינה ישראל – זה לא ראוי ולא עושים דבר כזה, בטח לא על תאגיד. אני לא נכנס לאולטימטומים".
בהארץ נחשף על ידי גידי ויץ, כי במסגרת הפגישות בין רה"מ נתניהו לעורך "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, התלונן ראש הממשלה על הסיקור האוהד שמעניק ידיעות לנפתלי בנט, תלונתו של נתניהו התקבלה אצל מוזס שהורה לעורכי ווינט לתקוף את בנט בכתבה שלילית שפורסמה בכותרת ראשית.

עיתונאי ווינט מספר באולפן  שישי איך נראו הדברים מאחורי הקלעים. "אני ידעתי בזמן אמת שעושים את זה כדי לתקוף אותו", הוא מספר בריאיון בלעדי ל"אולפן שישי".

"התוכן לא קשור לזה, התוכן היה רגיל, כמו של כל כתבה", מסביר עיתונאי "ווינט" אביטל להב. "מקור שהיה לו אינטרס לדבר עם עיתונאים רצה לפרסם את זה כדי לעשות משהו בעניין. מה שמעניין זו האריזה, זו הוכרת, התמונה, האופן שבו כיוונו את זה לכיוון נפתלי בנט".

להב ציין כי מדובר במשרד הכלכלה. "בכותרת משנה העורך כבר כתב משרד הכלכלה בראשות נפתלי בנט, בכותרת נשאר רק נפתלי בנט ובתמונה – נפתלי בנט", הוא מוסיף. "זה כבר לא קשור אלי, אני לא עשיתי את זה. יש שם עורך שישב ועשה את זה, אבל היה ברור שהוא עשה את זה במטרה לפגוע בנפתלי בנט".

העיתונאי חשד לאחר שהכתבה פורסמה שבועיים לאחר ששלח אותה. "ואז פתאום שכבר כן פרסמו אותה אז פרסמו אותה ראשית, אז אתה מבין שמישהו ישב עליה מסיבה מסויימת, רצה להשתמש בה בתור נשק. כמובן שאיך שהיא עלתה זה היה באופן מוגזם מכוון כלפי נפתלי בנט. אבל לא ידעתי למה, וגם לא שאלתי למה כי לא מקובל לשאול למה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.