"לא נקבל שום חדירה ושום זליגה לשטחנו"

צה"ל יירט היום (שלישי) מטוס קרב סורי שחדר לתוך שטח ישראל ובכך הביא למתיחות שיא בגבול. ראש הממשלה הגיב לתקרית

צה"ל יירט היום (שלישי) מטוס קרב סורי שחדר לתוך שטח ישראל ובכך הביא למתיחות שיא בגבול. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לתקרית: "מערכות ההגנה האוויריות שלנו זיהו היום מטוס של חיל האוויר הסורי, ממריא מבסיס חיל האוויר הסורי T-4 וחודר לשטח ישראל. זו הפרה בוטה של הסכמי ההפרדה בינינו לבין סוריה מ-1974".

"אני חזרתי והבהרתי", הדגיש נתניהו והוסיף:"שלא נקבל שום הפרה כזאת, לא נקבל שום חדירה ושום זליגה לשטחנו, לא מהקרקע ולא מהאוויר. כוחותינו פעלו בהתאם. אנחנו עומדים על כך שסוריה תכבד בקפדנות את הסכמי ההפרדה בינינו לבינם".

 

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר בשיחה עם כתבים כי המטוס המריא מבסיס חיל האוויר הסורי T4 וטס כדי להשתתף בלחימה הסורית בדרום רמת הגולן. לאחר שחצה במייל אחד את הגבול, הוחלט להפיל את המטוס שהיה תחת מעקב. על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק", אחד הטייסים נהרג בתקרית והטייס השני נעדר.

 

מנליס סיפר כי "כשהפלנו אותו ידענו שמדובר במטוס סורי ולא רוסי", בזכות מנגנון התיאום הביטחוני עם רוסיה. המטוס נפל והתרסק בצד הסורי, באזור שפך הירמוך. "המטוס המריא משדה התעופה T4 ונע במהירות לכיוון ישראל. הוא חצה את קו הגבול כשני ק"מ, שוגרו לעברו שני טילים, והוא נפל בשטח סוריה", הוא ציין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.