"לא נקדם את חוק המיסוי בלי התחייבות לחוק עוקף בג"צ על הגיוס"

ח"כ מיהדות התורה ל'אקטואליק': "התקבלה החלטה לדרוש את קידומו של חוק המיסוי בסעיף שיאפשר לנו לעקוף את בג"צ בחוק הכיוס המתוקן. לא מתכוונים לחזור כל שנה לבג"ץ"

הבוקר פורסם ב'ידיעות אחרונות' על כך ששר האוצר משה כחלון נחוש להחזיר לשולחן ועדת הכספים את חוק מיסוי דירה שלישית, שבוטל ע"י בג"צ, שם דרשו להחזיר אותו לכנסת ולנסח אותו בצורה טובה יותר.

אולם, יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הודיעו לכחלון כי ינסו להעביר את החוק מחדש בוועדת הכספים, אך הן הליכוד והן יהדות התורה ידרשו תמורה לתמיכה בחוקים שהן מקדמות.

הבוקר שוחחנו עם ח"כ במפלגת יהדות התורה שהבהיר לנו חד משמעית כי מדובר בחוק הגיוס, וכי כחלון ושות' יצטרכו להתחייב ע"כ כדי שחוק מס על דירה שלישית יוכל להתקדם בועדת הכספים של גפני.

ח"כ ממפלגת יהדות התורה אמר לנו על כך כי "ראשי המפלגות החרדיות שוחחו על כך בהרחבה מיד לאחר ביטול חוק הגיוס, וכבר אז התקבלה החלטה לדרוש את קידומו של חוק המיסוי בסעיף שיאפשר לנו לעקוף את בג"צ בחוק הכיוס המתוקן. למי שנדמה שאנחנו נחזור כל שנה לבג"צ הוא טועה, אנחנו כח חזק וחשוב בממשלת נתניהו ומגיע לעולם התורה הערכה, לא גרירת רגלים מיותרת בכל שנה שנתיים מחדש".

אולם נראה כי הבקשות של יהדות התורה לא מסתכמות בזה, ויתכן כי תהיינה דרישה נוספת מכחלון, שכן "כדאי לנצל את העובדה שחוק המיסוי חשוב לו" כך לפי אותו ח"כ.

גם בהליכוד לא מתכוונים לעשות חיים קלים לכחלון, וח"כ ביטן עתיד לדרוש בעד החוק את קידומו של חוק הדגל של הליכוד במושב החורף והוא "אי חקירת ראש ממשלה מכהן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.