לא צריך לפרק את החבילה / הרב ישראל פישמן

כל יחסים זוגיים, מושלמים ככל שיהיו, עשויים לעלות על שרטון. לפני שאתם מפרקים את החבילה, כדאי שתקראו את הטור הזה

כל יחסים זוגיים, מושלמים ככל שיהיו עשויים לעלות על שרטון. לפני שאתם מפרקים את החבילה, קחו כמה דקות וקראו עשרה טיפים שעשויים להפוך יחסים במשבר לזוגיות
יציבה, תומכת ומאושרת.

היו שלמים עם עצמכם
בן הזוג שלכם לא יכול לעשות אתכם מאושרים ואתם לא יכולים להביא לצד השני את האושר הנכסף, או לפחות, זה אינו תפקידכם. זוגיות טובה ויציבה היא כזו שלכל צד יש נקודות חוזק משלו ששומרות על היציבות והאופטימיות, לבד וביחד. מה שכן מומלץ ואפשרי לעשות הוא לעבוד על שינוי פנימי.

במצב בו מתעוררים כעס ורוגז, הזכירו לעצמכם שיש בכם את הכוח לראות את הדברים אחרת. אם אתם סובלים מחרדה או מדיכאון ,זכרו כי אתם אלו שצריכים לטפל בעצמכם וכי עזרה מבן הזוג היא רק צ'ופר מבורך. האושר שלכם תלוי רק בכם. נסו למצוא את הצד החיובי בכל מצב נתון. לאדם אשר שלם עם עצמו יש יותר יכולת לחיות בשלום עם הסובבים אותו.

קחו אחריות על ההתנהגות שלכם
מערכת יחסים מתמשכת מבוססת על הבחירות שאנחנו עושים היום. יש לכם את הכוח לבחור את התגובה שלכם כלפי האנשים סביבכם. אם כל אחד מכם ייקח אחריות על
התנהגותו, תוכלו לשבור את מעגל הכעס, האשמה והטינה.

תעבדו על התקשורת
הדבר הכי חשוב שיש לעשות על מנת לשפר התקשורת עם בן או בת הזוג הוא להקשיב. פשוט מאוד! כשאתם מדברים בניכם, אפילו בזמן ויכוח, אל תפריעו האחד לשני והקשיבו. הרבה פעמים כאשר אנחנו מקשיבים, אנחנו למעשה עושים את עצמנו ומגבשים את התשובה.

היו מרוכזים בצד השני ואפילו בקשו ממנו לחזור על מה שאמר, כך תצליחו להבין לעומק את תחושותיו. למרות שזה נשמע קצת מתנשא, נסו ותראו שכך תשדרו לצד השני שאתם
אכפתיים ורגשותיו מעניינים אתכם.

הגדירו גבולות ברורים
בכל מערכת יחסים, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לקבוע גבולות. צריך לדעת היכן נגמרת הזוגיות ומתחיל המרחב האישי של כל אחד מהצדדים. הגדירו ביניכם כיצד הצד השני רוצה שיתייחסו אליו וההיפך. מה מותר ומה אסור. תמיד יש לזכור כי גם אתם וגם בני הזוג שלכם, כל אחד הוא ישות עצמאית אותה צריך לכבד כאדם.

תפרגנו!
נסו לשמור על מינימום של שלוש מחמאות לבן הזוג שלכם ליום. זה עושה פלאים למערכת היחסים. מחמאות הדדיות נותנות המון אנרגיה חיובית האחד לשני ומזכירות למה התחיל סיפור האהבה ביניכם מלכתחילה. מחמאות מוציאות את המיטב מהזוגיות וגורמות לכל אחד מכם להרגיש משמעותי ובטוח במערכת היחסים. המחמאות הופכות את הזוגיות למקום הנעים והמאושר ביותר לאדם.

תעבדו על האינטימיות
נושא חשוב נוסף הוא האינטימיות בין בני הזוג. אינני מדבר על המובן המקובל של המילה, כי אם על המשמעות הרחבה שלה. עליכם להיות פתוחים וכנים האחד עם השניה (ולהפך). תחלקו ביחד את החששות, התקוות, החרדות והרצונות שלכם. ספרו – בלי להתבייש – על הסודות הקטנים שלכם. בנוסף, תוכלו לחלוק עם בן או בת הזוג שלכם רעיונות, תובנות ומחשבות פילוסופיות. לימוד משותף של מוסר או הלכה מקרב ומאחד את בני הזוג. דברו על הלקחים שהחיים למדו אתכם עד היום וחפשו את המשותף.

האני העצמי
הביאו לזוגיות שלכם את האני הטוב ביותר שלכם. לא משנה מה קורה ומה עובר עליכם בזמן הזוגיות, אתם יכולים לשלוט ברגשות שלכם ויש בכוחכם להיות רגועים ולא ממורמרים. יש לכם מחויבות להיות מאושרים, עבור התא המשפחתי שיצרתם. פנקו את בן הזוג שלכם כאילו אין מחר וחישבו תמיד כיצד תוכלו לעשות את החיים שלו או שלה יותר ויותר מעניינים. כאשר תתחילו לפעול ככאלה, דברים מדהימים יקרו בזוגיות שלכם.

הכותב הוא יועץ מוסמך בענייני נפש ומשפחה. 050-4130430

27 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צעיר אמנם אבל יגיע הכי רחוק תודה כבוד הרב תמשיך להפציץ מעיינותיך בחוץ

  דוד |
  הגב
 2. וואו.איזו כתבה מצויינת. כתובה בצורה נעימה וקולחת. והתוכן…… תמשיך לכתוב בנושא.גם בעוד נושאים מעניינים ורלוונטיים לחיים טובים יותר. תודה רבה למנהל האתר שמוצא כותבים כאלה טובים.

  אסתיקה |
  הגב
 3. נשיאים ורוח וגשם אין
  לא מצאתי שום פתרון מיוחד,
  לא הבנתי מה ההתלהבות

  שמשון הגיבור |
  הגב
 4. בתור חבר של הכותב שיכירו לפני ולפנים לעומקקקק הנני להמליץ למנהל האתר לאמץ בחום תישרוליק היקר והמוכשר בטירוף לכותב קבועעעע באתר.עלה והצלח לוליק המתוקקק

  יוסי |
  הגב
 5. ברצוני להודות לכבור הרב ישראל פישמן שליט"א על עצותיו הנפלאות שמחכימות מאד ויעילות ומהכרות אישית את הרב שליט:א המרצה בבתי מלון ומבוקש מאד בתחום הזוגיות ושלום בית ובריאות הנפש אני חש לומר שחובה ליישם את הדברים וכך נבנה עתיד זוגי טוב יותר, יישר כוח.

  שי |
  הגב
 6. כל הכבוד לאתר על הבאת כתבה כזו מאישיות כ"כ מיוחדת. אני אישית התיעצתי עם הרב וחוכמתו וסבלנותו הרבה שינו לי את הזוגיות מקצה לקצה במפגש אחד.

  שמואל |
  הגב
 7. תודה לרב על העצות המחכימות, רק חושש שאצלי הן הגיעו קצת באיחור.
  אחרי כמה וכמה שנות נישואין, אין לי כבר כוח להקשיב, לשמוע, לפרגן וכו'. רוצה שיקשיבו לי סוף סוף. מה אני? המטפל שלה? היא לא מסכימה ללכת לטיפול – טוענת שכל הבעיות הן אצלי. אז מה אעשה? אקשיב לה יותר? אני כבר משתגע ממנה. די ! נמאס!
  לפעמים אני חושב שנולדתי לסבול. בשביל מה כל הצער והעוגמת הנפש הזו? כמה כוח יכול להיות לי ?? ועוד לגדל ילדים? להיות נחמד אליהם??
  יש לך אולי איזו עצה אינסטנטט? משהו קצר? אולי יש איזה כדור שמתקן את כל המצב וזהו??
  די. נמאס.

  בכל אופן, תודה למאמר. עובדה שקראצע אותו עד הסוף ואפילו חשבתי שאולי אולי ולרגע גם הרשיתי לעצמי לחשוב שאולי בכל זאת
  טוב, לא יודע

  חיים ב. |
  הגב
 8. הרב ישראל פישמן איש יקר מאד ומדהים אני זוכר אותו מתוכניות רדיו. אשר שידר הוא מלא בתוכן ומלא בחכמת חיים. מטפל בהרבה סלברטאים. אדם מצחיק ומעניין. הלוואי ויהיו עוד יועצים כמוהו.

  אפי |
  הגב
 9. מכירה את הרב פישמן הוא אדם נפלא שכל כך עזר לנו לשלום בית שהשם יתן לו כפל כפליים
  אמן

  ז'קלין |
  הגב
 10. תודה לך הרב פישמן. דברייך תרמו רבות . כל מילה בסלע!!
  מניסיוני האישי אכן הדברים אפשריים אך עם רצון וכוח האמונה הכל אפשרי.
  תודה רבה על כתבה משמעותית ומעניינת.

  שיר |
  הגב
 11. הבעיה הגדולה של הזוגות זה השחיקה,
  אין זמן לזוגיות, כולם רצים ממטלה למטלה.
  ילדים, עבודה, תחזוקת הבית,
  בקושי זמן לקרוא את המאמר היה לי!!

  מרגלית סימן טוב |
  הגב
 12. אהבתי את הקטע של הפרגון
  אבל אשתי מעצבנת אותי, קשה לי לפרגן לה
  כל היום יורדת עלי
  יש לך עצה בשבילי?

  החרדי האמיתי |
  הגב
  • תתחיל לפרגן לה בצורה מעושה,
   בלי לרצות, לאט לאט תרגיש שזה אמיתי,
   וגם היא תפרגן לך,
   ניסיתי את זה עם בעלי, שהוא 'קוטר' חבל על הזמן,
   כל דבר הוא מעיר לי,
   היום הוא הרבה יותר מחמיא לי מפעם,
   כי אני החמאתי לו עשר מחמאות ביום

   מיכאלה |
   הגב
 13. רציתי לומר תודה רבה לרב ישראל פישמן על הטיפים החשובים בנושא זוגיות.נשמח לכתבות נוספות בענין..

  יעל |
  הגב
 14. חייבת לציין לשבח את הרב ישראל פישמן על הכתבה הנפלאה והמעניינת והדברים היוצאים מגדרם והחשובים כל כך לדור שלנו.ישר כח גדול לכבוד הרב.אשמח לכתבות נוספות כאלו.ואשתדל להפיץ הלאה.תודה רבה.

  חן |
  הגב