"לא רוצה להיות אסתי וינשטיין הבאה" (וידאו)

אביבה דויד בת ה-35 שעזבה את העולם החרדי יוצאת בקריאה לשר הרווחה חיים כץ בבקשה לאפשר לה לראות את ששת ילדיה אותם לא ראתה כבר שלוש וחצי שנים. צפו { החוזרת בשאלה }

הספיחים של פרשת אסתי וינשטיין: אביבה דויד בת ה-35 שעזבה את העולם החרדי יוצאת בקריאה לשר הרווחה חיים כץ בבקשה לאפשר לה לראות את ששת ילדיה אותם לא ראתה כבר שלוש וחצי שנים.

לאחר שחזרה בשאלה והתגרשה מבעלה, סירב האב החרדי לתת להם לראותה מחשש אמיתי וממשי שתשפיע עליהם .

אביבה   פונה לשר הרווחה בסרטון בבקשה לסיוע. "אני יודעת שאת עסוק ושיש לך הרבה דברים לעשות, אבל שישה ילדים זקוקים לעזרתך", היא אומרת לשר כץ.

בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה: "לא רוצה להיות אסתי וינשטיין הבאה".

"במסגרת גירושין בבית הדין הרבני בעקבות יציאתי בשאלה, לא מאפשרים לילדיי להיות איתי בקשר", היא אומרת בפנייה מצולמת לשר הרווחה חיים כץ. "בית הדין ביקש תסקיר מעובדת סוציאלית, אבל היא לא יכולה לכתוב אותו כי האבא לא משתף פעולה ולא נותן לה לפגוש את הילדים. היא כתבה מכתבים לבית הדין ושום דבר לא נעשה"."אני מבקשת ממך לדאוג שהרווחה שאחראית על טובת הילדים תדאג שהילדים שלי יקבלו את הזכות הבסיסית לאמא, אל תיתן לבריונות לנצח", היא מבקשת. "תדאג שיבדקו מה קורה עם הילדים האלה, אני יודעת עם מי הם גדלים, אני דואגת, אני מתגעגעת, תחזיר לילדים את אמא שלהם".

אביבה נישאה לגבר חרדי מירושלים,  לאחר שש לידות  היא חשה שהגיע הזמן,  אך בעלה לא הסכים ורצה להתגרש ממנה. הסכם המשמרות על הילדים בבית הדין הרבני קבע כי על אביבה להשכיר דירה ברחוב מעל הבית של הילדים ושבמשך שלושה ימים בשבוע הם יגיעו אל ביתה החדש ויבלו עם אימם ובשאר השבוע עם אביהם.

אולם, לאחר כמה חודשים יצאה אביבה בשאלה ואבי ילדיה סירב לתת לילדים לראות את אימם.

אביבה פנתה לבית הדין הרבני בטענה שהוא לא מקיים את תנאי הגירושין והם שלחו אותה למחלקת רווחה בעירית ירושלים שם עובדת סוציאלית שקבעה עם האבא והילדים שלא הגיעו בכל פעם עד שהם לטענת אביבה, הפסיקו את הטיפול.

"לא מספיק עברתי חיי נישואין קשים מלאים בהשפלות ואיומים, בעלי היה בן אדם קשה וסבלתי המון". מספרת אביבה לחדשות 2 online "בבית הדין הרבני כינו אותי בכל שם אפשרי ובסוף הוא גם מנע ממני לראות את הילדים שלי. אני לא רוצה לחשוב איך הוא מגדל אותם".

שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ מסר בתגובה: "איננו מוכנים לאפשר שום פגיעה בזכות הבסיסית של הורה לראות את ילדיו ולילד לגדול בחיק הוריו. הנחתי את הגורמים המקצועיים במשרד הרווחה לחזק את מדיניותי בקרב מנהלי אגפי הרווחה ברשויות המקומיות".

תגובת עיריית ירושלים: "המקרה הובא לידיעת גורמי הרווחה בעירייה רק בחודש אוקטובר האחרון עם פניית בית הדין הרבני לעירייה בבקשת חוות דעת ומטופל מאז. גורמי הרווחה אמונים על שמירה על טובת הילדים ומאמינים כי טובתם להיות בקשר עם שני הוריהם, במקרה זה, גם עם אמם, גב' אביבה דוד וממשיכים לפעול לחידוש הקשר בין האם לילדיה. עם פניית בית הדין לעירייה נעשו מספר ניסיונות לפעול מול האב שלא צלחו בשל סירובו לשתף פעולה. היום הודיע האב לגורמי הרווחה, כי בית הדין פנה לגורם מקצועי נוסף בקהילה אשר יבחן את בקשת האם לחידוש הקשר עם ילדיה. לאור זאת, גורמי הרווחה יפנו לבית הדין בבקשה לקבל הנחיות כיצד להמשיך ולטפל במקרה".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. על מי את מאיימת על עצמך?? רוצה לראות את הילדים זכותך אבל בלי איומים כי את באמת לא מאיימת!!

  מאיר |
  הגב
 2. על דאגה!
  לא תהיי וינשטין שניה, פשוט, אינך ברמתה…………..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עד שהם יטפלו, היא תוכל להתאבד פעמיים

  הצילו!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב