"לא רק ניצולי שואה, גם את המרוקאים זרקו" (וידאו)

במהלך דיון סוער שהתקיים היום בשאילת סגירת בתי התמחוי לניצולי השואה הטיח ח"כ אלאלוף בניצולת שואה כי גם את המרוקאים זרקו ככה. בהמשך התנצל. ניצולת השואה אמרה כי היא מעדיפה למות ולא להיכנס ככה לבתי התמחוי. {אלאלוף לניצולת שואה}

היום, התקיים דיון סוער במיוחד בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת בעניין סכנת סגירת בתי התמחוי לניצולי השואה. במהלך הדיון, העירה מרים גרייבר, ניצולת שואה שהייתה במקום: "בתי תמחוי – בכלל מי צריך אותם? אני הייתי מעדיפה למות ולא להיכנס לבית תמחוי. זה נורא ואיום".

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) קטע אותה: "אני הייתי שם. מי שזקוק לשירות הזה, צריך לקבל אותו. אל תזלזלו בכך שמישהו אחר, לא רק מישהו מסוים סובל. גם אם אנחנו סבלנו. תספיקו לזלזל. זרקו גם אותנו, המרוקאים. אנחנו ניצולי שואה ללא מחנה".

בסיום הדיון התנצל אלאלוף בפני גרייבר: "אם חס וחלילה פגענו בך אני מתנצל. אני יודע שאני התבטאתי טיפה בכאב, תרשי לי להגיד שזה לא בכעס. אני מאמין שכל יהודי וכל אדם נורמלי כואב את הכאב של ניצולי השואה. השואה כל הזמן בראש שלנו".

צפו בדיון הסוער בין הח"כ לניצולת השואה:

מהדיון יצאו בסוף בהחלטה כי בתי התמחוי לניצולי השואה לא ייסגרו. אתמול כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בפייסבוק: "שמעתי הערב על הכוונה להפסיק את המימון לעשרות בתי תמחוי המשרתים אלפי ניצולי שואה בישראל. אני לא מקבל מציאות בה במדינת ישראל יהיו ניצולי שואה הרעבים ללחם. הנחיתי את מנכ"ל משרדי אלי גרונר לפעול מיידית ולהגיע לדיון שיתקיים מחר בבוקר בוועדת הרווחה של הכנסת כדי למצוא פתרון שיאפשר את המשך הפעילות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אוראור

    וכבר אמרו חמים כידוע:" אל תהיה צודק – תהיה חכם" – והמבין יבין.

    אולי אלאלוף צודק - אבל הוא לא כזה חכם |
    הגב