לא שקט: שתי רקטות התפוצצו בדרום

שתי רקטות התפוצצו הבוקר (רביעי) בשטחים פתוחים בדרום המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. לאחר חודשים ארוכים של שקט בדרום, מאז מבצע "עמוד ענן", בשבועות האחרונים מורגש שוב "טפטוף" ירי רקטות.

על פי ההערכות, לא מדובר בירי של חמאס, אלא של ארגונים קטנים וקיצוניים יותר. למרות זאת, בישראל חוששים שהלחץ הרב המופעל על חמאס מאז ההפיכה הצבאית במצרים, יביא גם להסלמה צבאית בגבול עזה.

גם בערב יום חמישי האחרון התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. בסוף החודש שעבר נורו שלוש רקטות מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית בני שמעון ולאזור נתיבות, מבלי לגרום לנזק או לנפגעים. גם אז מדובר היה ברקטות שנחתו בשטחים פתוחים.

שבוע לפני כן נורה מטח נוסף, גם כן של שלוש רקטות, מרצועת עזה לעבר שטחי המועצה האזורית חוף אשקלון. מבדיקה שערך צה"ל באזור הגבול התברר כי אף אחת מהרקטות לא עברה את גדר המערכת, וכולן התפוצצו בתוך שטח רצועת עזה. בחודש יוני נורו מרצעות עזה עבר ישראל חמש רקטות.

לא רק רצועת עזה מדאיגה את גורמי הביטחון, אלא גם חצי האי סיני, שהפך מוקד לירי רקטות לעבר ישראל. ביום שישי האחרון נפרסה באילת סוללה של מערכת כיפת ברזל. מוקדם יותר החודש נשמעו בעיר הדי פיצוצים, וההערכות הן שנורו אליה שתי רקטות שנחתו מחוץ לשטח ישראל.

ביום שלישי הגיע שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, לסיור לאורך הגבול שבמהלכו שמע סקירה מפורטת מפי בכירים באוגדת הערבה, וגם ביקר בבסיס מערכת כיפת ברזל שהוצבה לאחרונה באזור אילת.

"הגעתי בעיקר כדי לראות את ההיערכות הביטחונית כאן נוכח ההידרדרות במצב בסיני", אמר יעלון במהלך הביקור. "כל יום אנחנו מדווחים על פיגועים שם, וכמובן יש חשש שהאירועים האלה יפנו את הקנים כלפינו". שר הביטחון ציין כי ישראל חיזקה את היערכותה לאורך הגבול, כולל הצבת סוללת כיפת ברזל בסוף השבוע.

"פרסנו את הסוללה שמא מישהו יעיז לירות לכיוון העיר", הסביר יעלון. "עשינו את זה כדי לשמור על העיר ועל אזרחיה בחיים נורמליים ושקטים ככל שאפשר. אני מקווה שמערכת הביטחון המצרית תתגבר על האתגר של האסלאם הקיצוני בסיני, הם כבר תגברו כוחות ונערכים לפעולה התקפית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.