לא תאמינו מי השר שמתעלל בפעיל הימין הקיצוני

חסר תקדים: בימ"ש המחוזי שחרר – השר בנט עצר את הבחור בצו מעצר מנהלי

 

שר הביטחון נפתלי בנט יו"ר מפלגת ימינה חתם לפני זמן קצר על צו מעצר מנהלי כנגד בחור יהודי כבן 19. הצו נחתם דקות לאחר שבימ"ש המחוזי מרכז הורה על שחרורו של הבחור ממעצר ללא תנאים מגבילים.

הבחור, תושב צפון הארץ, נעצר ביום ראשון שעבר בידי שרות הביטחון הכללי והוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש בעו"ד, היום לאחר שהחקירה לא הובילה לממצאים, הורה שופט בימ"ש המחוזי עידו דוריאן גמליאל על שחררו ממעצר ללא כל תנאי מגביל. דקות לאחר שחרורו הגיעו כוחות שב"כ וכאמור לקחו את הבחור מתוך בבימ"ש המחוזי למעצר מנהלי.

בהחלטת בימ"ש המחוזי הועברה ביקורת קשה כלפי המשטרה והשב"כ "לא ניתן לעבור על העניין כאילו כלום" כתב השופט על מעצרו של הבחור תוך שהוא מורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לפרקליט מחוז ירושלים ולמפקדי הימ"ר והשב"כ לבדיקה.

בצו אשר חתום בידי שר הביטחון בנט, נכתב כי המעצר נדרש מטעמי ביטחון המדינה. על פי הצו יעצר הבחור כחודש ימים ללא משפט וללא אשמה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הנער נדהם לנוכח התנהלות השב"כ ושר הביטחון "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל, היום במהלך דיון שבו הורה בית משפט המחוזי, תוך ביקורת שהוא מעביר על המשטרה והשב"כ לשחרר חשוד, המשטרה והשב"כ ללא שמידעים את בית המשפט, אשר דן בעניין ומשחרר את החשוד, ומודיע לו שהוא משחרר אותו. הולכים לאחר מכן במחשכים, בחדרי חדרים, חוטפים אותו פשוטו כמשמעו, ונותנים לו צו מנהלי שנכתב על ידי לא פחות ולא יותר שר הביטחון החדש נפתלי בנט, שמצטרף אף הוא לאותה קהילה של אנשים שזוכים לגינוי מקיר אל קיר בציבור בישראל – מערכת אכיפת החוק, הפרקליטות, המשטרה והשב"כ.

לצערי הדברים באופן שהם נעשו, נעשו באפן לא ראוי, אנחנו נפנה באופן מידי לבית המשפט כדי לבטל את רוע הגזרה." הוסיף

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.