"לבושים כמו חילונים": נהג המונית מדבר(הקלטה)

אדריאן, נהג המונית שהסיע את הבחור שמעצרו הוביל להפגנות סוערות ברחבי הארץ, סיפר בראיון ל'קול ברמה' על השתלשלות האירועים {מעצר הבחור באילת}

בילה במועדון או טייל את המשפחה? הגירסאות באשר לנסיבות שהובילו למעצרו של בחור הישיבה באילת עדיין חלוקות, אולם לפחות ע"פ נהג המונית שהסיע אותו – התמונה ברורה.

בראיון לנועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה' סיפר נהג המונית, אדריאן, על מה שהתרחש באותה נסיעה. "עלו למונית שלי 4 בחורים ללא כיפות וללא לבוש חרדי כלל. מצאתי אותם מחוץ למועדון. סיכמנו על תשלום של 25₪ וכשהגענו ליעד הם נתנו לי 20₪ בלבד.

כשלא הסכימו לשלם נסעתי איתם יחד למשטרה. כשראו שאני רציני, נמלטו רגלית ונכנסו למונית אחרת. ניידות משטרה רדפו אחריהם עד שנתפסו".

הנהג הוסיף: "פניתי למשטרה לא בגלל ה-5₪ אלא בגלל חוסר הכבוד. לא האמנתי שבגלל הבחור הזה התרחשו ההפגנות ברחבי הארץ".

כזכור, למרות שהמשטרה דיווחה כי בחור הישיבה יצא מבילוי באילת, עיתון הפלס ממשיך לגבות את בחור הישיבה ומסקר בהרחבה את הפרשה.

"יום סוער ביותר עבר היום על יושבי ארץ הקודש. סוער בהרגשות על בן ישיבה שיושב בכלא כעבריין, סוער על חוסר האכפתיות של הרבה חרדים אחרים, וסוער בצמתי הארץ שם התקבצו מאות מבני התורה בכל מקום ומקום כדי להביע את המחאה הזעקה והכאב לנוכח גזירות השמד והחרפה הגדולה". נכתב .

 
בתוך כך הועד להצלת עולם התורה מפרסם פרטים חדשים על הפרשה ומביא את הצד  שלא נשמע עד כה, לטענתם "מדובר בבחור ישיבה מיוחד שכל רבותיו וחבריו מעידים עליו שיראת השם נסוכה על פניו, עמל בתורה יומם ולילה ועדיו לגדולות".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הבחור הבין גם את חומרת האיום המרחף על בני הישיבות מגזירת הגיוס ובהוראת רבותיו לא התייצב בלשכות הגיוס,

בפלג הירושלמי מודים כפי שהיה ידוע לוועדה הבחור אכן לדאבוננו היה בטיול באילת, ושם נעצר מסיבת השתמטות.ומציינים את הודשעת דובר המשטרה  שהבחור נעצר לאחר שנהג מונית ניסה לסחוט אותו בתוספת תשלום של 5 שקלים.

עוד טוענים כי הבחור היה יחד עם חברים ובני משפחה. יתכן שהבחור היה בלבוש טריקו כפי שיש בחורי ישיבות הלבושים בשעת טיול. מדובר בבחור מצוין ומי שאומר שהוא היה בלי כיפה הוא שקרן או עיוור".

עוד הם מציינים כי הבחור גם מתעטר בזקן צמוד מטעמי קדושה.

לטענת דובר המשטרה  כי הבחור נסע ממועדון ה"קריזי אלפנט" באילת אל מתחם הפאבים במרכז התיירות, מגיבים בועד, "כשמתקבל רושם מוטעה כביכול הוא גם ביקר שם, ללא שום הפחתה מהחומרה של עצם השהיה בעיר זו, חשוב להבהיר לגופם של דברים שבעיר זו במקומות הטיול ציון דרך ממקום למקום נקרא על פי המתחם שבאותו אזור ועל כן כשבאים להגדיר טווח נסיעה מגדירים זאת לפי ציון המקומות.

עוד מוסרים בפלג הירושלמי כי מדובר במשפחה חרדית ומיוחדת בעיר נתניה, האבא רבי שמעון חזן שליט"א פה מפיק מרגליות, מוסר בקביעות שיעורי תורה באזור מגוריו ומשיב רבים מעוון, כמו כן אחראי על חלוקת מוצרי מזון מידי שבוע למשפחות נזקקות,

על המשפחה נכתב בהודעת הועד , "הבית ספוג בקדושה וטהרה וברוך השם זכה ובניו ובנותיו הולכים בדרך התורה וכמעט כולם אף לומדים יומם ולילה אברכים בני תורה  ההורים שליט"א גאים מאוד בבנם הצדיק ומודים להשם יתברך על הזכות שנפלה בחלקם,

לטענתם  ההורים פנו לציבור וביקשו להרבות בתפילה עבור בנם החשוב משה בן דבורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.