"לבייב לא מוכר את אפריקה ישראל"

בעקבות הפרסומים בתקשורת על החובות דוחים בחברה את הפרסומים כביכול שוקל לב לבייב הטייקון החרדי למכור את אפריקה ישראל. { אפריקה ישראל ל'קוקר'
}

אפריקה ישראל דוחה את הפרסומים בתקשורת לפיהם – בעקבות החובות שוקל לב לבייב הטייקון החרדי למכור את 'אפריקה ישראל'.

בחברה אומרים ל'קוקר' כי בימים אלה 'אפריקה ישראל' מרכזת את עיקר משאביה לטובת יישום תכנית עסקית הכוללת טיפול בשרות חוב וביסוס איתנותה הפיננסית בשנים הקרובות, לצד המשך פיתוח עסקי בכל חברות הבנות להשבחתן.

עוד נמסר מהחברה, כי סוגיית מימוש נכסים נבחנת מעת לעת באופן הדוק, ע"י הנהלת החברה והדרקטוריון. תוך הקפדה על השגת המחיר הגבוה ביותר שניתן לקבל בכפוף למגבלת הזמן ושרות החוב.

מוקדם יותר, פורסם כי 6 שנים לאחר שקרא לנושים להגיע עימו להסדר חוב בעקבות נזקי המשבר הפיננסי העולמי, עולה החשש כי החברה מתקרבת להסדר חוב נוסף – הפעם באשמת המשבר הכלכלי ברוסיה.

מלון קראון פלאזה ברחוב הירקון בת"א מארח היום אסיפה משותפת של מחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל לדיון משותף במצב החברה. מדובר בנושים להם נדרשת החברה לשלם בעשור הקרוב כ-5 מיליארד שקל.

אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה השקעות, אמר בכנס כי "החברה מאוד דומיננטית בקבוצה וחשובה לנו. הפעילות מתנהלת במוסקבה. יש קניון ענק במוסקבה ומאוד מצליח. ויש עוד נכסים מאוד טובים שממוקמים במקומות מאוד טובים. זה הנכס שמוביל את החברה והוא ישמש אותה הרבה שנים. אבל לא ניתן להתעלם מהמצב ברוסיה ומה שקרה שם בשנה שעברה.
בניכוי החוב אנחנו מראים שהחברה שווה 1.3-1.4 מיליארד דולר. הנכסים שווים 2 מיליארד דולר בספרים. מי שיבקר בקניון יראה שהוא נמצא בתוך מנהטן. אומנם מנהטן הזאת לא במצב טוב כרגע אבל אנחנו מאמינים שזה זמני. בתוך שנתיים שלוש ארבע חמש, דברים ישתנו וישתנו לטובה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.