20 אלף ערכות מגן חולקו – הספירה לאחור החלה – נתניהו: "צה"ל יגיב בעוצמה" צפו בתמונות ובוידאו

הספירה לאחור החלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר וקורא הערב לשמור על שגרת החיים. ההערכה בישראל: המתקפה האמריקנית תחל בתחילת השבוע והסבירות שתזלוג לשטח ישראל לא גבוהה.

הערב נמסר הערב (יום ה') מדואר ישראל כי רק ביומיים האחרונים חולקו כ-20 אלף ערכות מגן. מדובר בזינוק עצום – ביקוש של פי 5 ביחס לממוצע עד השבוע שעבר ותחילת ההכנות לתקיפה אמריקנית בסוריה.

 מהדואר נמסר כי עד כה חולקו היום במוקדי החלוקה יותר מעשרת אלפים ערכות מגן, ונפתחו למעלה מאלף הזמנות לקבלת הערכה באמצעות שליח של דואר ישראל.

 אלפי שיחות התקבלו במוקד הטלפוני. מדואר ישראל נמסר כי בימים האחרונים תוגברו מרכזי החלוקה והמוקד הטלפוני בעשרות עובדים נוספים, על מנת לתת מענה לפונים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב, לפני ישיבה ביטחונית בקריה בתל אביב, כי "אין צורך בשינוי שגרת החיים כרגע. מדינת ישראל ערוכה. על אף ההערכה הנמוכה לגבי מעורבות של ישראל בנעשה בסוריה החלטנו לפרוס את סוללות כיפת הברזל וכן את מערכות היירוט האחרות שלנו. איננו מעורבים במלחמת האזרחים בסוריה. אבל אני שב ומדגיש, אם מישהו ינסה לפגוע באזרחי ישראל – צה"ל יגיב בעוצמה רבה מאוד".

צילום: פלאש 90

GAS MASKS DISTRIBUTION IN TEL AVIV . .

על פי דיווח בסוכנות ידיעות לבנונית  המתיחות הגיעה גם לגדר הצפונית.  חיזבאללה העלה כוננות והחל לפרוס את כוחותיו בדרום לבנון.

על פי הדיווח, מסרו מקורות בארגון לסוכנות הידיעות כי הנהגת הארגון מקיימת דיונים בדרגים מקומיים, אזוריים ובינלאומיים לגבי תוצאות אפשריות של תקיפה שכזו.

במקביל, הקואליציה ממשיכה לצבור כוחות במזרח התיכון לקראת התקיפה. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה הערב כי חיל הים האמריקני שלח משחתת חמישית לים התיכון  מה שסממן נוסף שעשוי להצביע על מועד אפשרי לתקיפה בסוריה הוא דיווח לא מאומת לפיו פקחי האו"ם יעזבו את סוריה כבר מחר, מוקדם מהמתוכנן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.